عذرخواهی تنها واکنش جانسون به زنجیره افشاگری‌ها

دولت انگلیس بعد از افشاگری جدید دیگری مبنی بر برگزاری یک پارتی در دوران قرنطینه و روز قبل از خاکسپاری همسر ملکه انگلیس در سال ۲۰۲۱، برای دومین بار در عرض چند روز اخیر مجبور به عذرخواهی شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، در انگلیس جنجال زیادی بعد از افشاگری های اخیر مبنی بر برگزاری یک پارتی در آستانه مراسم خاکسپاری شاهزاده فیلیپ در سال گذشته میلادی در دادونینگ استریت ایجاد شده است. زمان برگزاری این پارتی از آنجایی که در دوران قرنطینه و درست زمانی که ملکه انگلیس عزادار بوده برگزار شده بسیار بحث برانگیز است.

به نوشته رسانه های انگلیسی، دولت بعد از این افشاگری از ملکه الیزابت دوم عذرخواهی کرد.

یک سخنگوی "بوریس جانسون"، نخست وزیر انگلیس در این باره گفت: بسیار تاسف آور است که این اتفاق در زمان عزای ملی رخ داده است. داونینگ استریت رسما از کاخ باکینگهام عذرخواهی کرده است.

پیش از آن هم رئیس سابق ارتباطات جانسون به دلیل شرکت در یک پارتی در دوران قرنطینه در سال گذشته عذرخواهی کرده بود. "جیمز اسلک" درباره این پارتی که در آوریل سال 2021 برگزار شده بود گفت که جشن خداحافظی او نباید در آن زمان برگزار می شد. وی تاکید کرد: می خواهم بدون قید و شرط به خاطر ناراحتی و نقض قانونی که ایجاد کردم عذرخواهی کنم.

افشای برگزاری این جشن و چندین رویداد مشابه دیگر در دفتر نخست وزیری انگلیس اخیرا جانسون را به شدت تحت فشار قرار داده است.

"اسلک" که سال گذشته دولت انگلیس را ترک کرد و حالا معاون سردبیر روزنامه سان است گفت: من عمیقا متاسفم و مسئولیت کامل را می پذیرم.

"جانسون" اوایل هفته در پارلمان به دلیل شرکت در یک پارتی ناقض قواعد کرونایی در داونینگ استریت در ماه می سال 2020 عذرخواهی کرده بود.

اما افشاگری اخیر درباره برگزاری مهمانی در داونینگ استریت از آنجایی که درست یک روز قبل از برگزاری خاکسپاری همسر ملکه انگلیس بوده مردم این کشور را شوکه کرده است. این مهمانی در 16 آوریل سال 2021 برگزار شده است.

جانسون البته در عذرخواهی در پارلمان به خطای خود اعتراف نکرد و تنها اعلام کرد که خشم منتقدان را درک می کند.

افشاگری های جدید علیه نخست وزیر انگلیس نشان می دهد که ده ها تن از کارکنان دفتر "بوریس جانسون"، نخست وزیر انگلیس سال گذشته در آستانه مراسم تشییع جنازه شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه انگلیس در ماه آوریل مهمانی های ضد قواعد کرونایی را در داونینگ استریت برگزار کردند.

دیلی تلگراف، شب گذشته به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که این موضوع مربوط به خداحافظی دو تن از معتمدین نخست وزیر بوده است و خود جانسون در آن حضور نداشته است.

در تاریخ برگزاری این مهمانی در اواسط آوریل سال 2021 قواعد فاصله گذاری سختگیرانه‌ای در انگلیس در حال اجرا بود و اعضای خانواده های مختلف اجازه نداشتند در اتاق های بسته دیدار کنند. به نوشته این روزنامه انگلیسی حتی ملکه انگلیس هم در روز بعد از مراسم خاکسپاری همسرش مجبور شد به دلیل قواعد کرونایی به تنهایی در کلیسای کوچکی بنشیند.

تلگراف در ادامه گزارش خود نوشت که مشروبات الکلی در این مهمانی ها نوشیده شده و برخی رقصیده‌اند. یکی از مشاوران جانسون در مواقعی مسئولیت موزیک در این مراسم را بر عهده داشت.

گفته می شود در مجموع حدود 30 نفر در این دو مراسم مجزا در داونینگ استریت شرکت کردند که در نیمه های شب به هم پیوستند.

جانسون پیش ازاین هم به دلیل افشای برگزاری چندین جشن و پارتی در مقر نخست وزیری در ماه می و دسامبر سال 2020 و در دوران قرنطینه در انگلیس تحت فشار زیادی قرار داشت. اپوزیسیون و برخی نمایندگان محافظه کار حتی خواستار کناره گیری جانسون شده‌اند.

جانسون حالا به سوژه بسیاری رسانه های انگلیسی هم تبدیل شده است. حتی روزنامه محافظه کار نزدیک به دولت تلگراف هم بعد از این افشاگری ها تیتر زد که "جانسون حمایت محافظه کاران را از دست می دهد."

این افشاگری ها میزان محبوبیت حزب محافظه کار "جانسون" در بین شهروندان انگلیسی را به شدت کاهش داده است.

انتهای پیام/

کد خبر 138078

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =