چرا تاچ ال سی دی گوشی موبایل فیک و کپی نخریم

تا پیش از ورود گوشی‌های تلفن همراه هوشمند به عرصه جهانی موبایل، گوشی موبایل تنها نقش یک وسیله ارتباطی را ایفا می‌کرد. وسیله‌ای که تنها قابلیت آن پاسخ دادن به پیامک و یا تماس بود. امروزه با ظهور انواع گوشی هوشمند، معادله به هم خورده و بیشتر بخش‌های زندگی ما به آنها گره خورده است.

به گزارش گروه بازار خبرگزاری آنا، تا پیش از ورود گوشی‌های تلفن همراه هوشمند به عرصه جهانی موبایل، گوشی موبایل تنها نقش یک وسیله ارتباطی را ایفا می‌کرد. وسیله‌ای که تنها قابلیت آن پاسخ دادن به پیامک و یا تماس بود. امروزه با ظهور انواع گوشی هوشمند، معادله به هم خورده و بیشتر بخش‌های زندگی ما به آنها گره خورده است. نیاز ما به تلفن همراه‌مان از بازی و تماشای فیلم گرفته تا کار، تحصیل و ... را شامل می‌شود؛ به همین خاطر است که مراقبت از آن الزامیست. اما گاهی وضعیت از کنترل ما خارج می‌شود. به عنوان مثال بارها گوشی از دستمان بر روی زمین افتاده است. در اثر چنین حادثه‌ای و موارد مشابه، آنچه آسیب بیشتری می‌بیند ال سی دی آن است

از علائم آسیب به ال سی دی و یا خراب شدن آن، می‌توان به خرد شدن صفحه آن، تیره و تار بودن صفحه و روشن نشدن آن، لکه‌های سیاه یا بنفش رنگ و یا عدم نشان دادن عکس العمل هنگام کار کردن با آن اشاره کرد. در چنین شرایطی، تعویض ال سی دی موبایل یک تصمیم مقرون به صرفه‌تر است. اما نکات حائز توجهی در این میان وجود دارند که مهم‌ترین آنها، استفاده از قطعه اصل است. در ادامه به اهمیت استفاده از ال سی دی اصل برای گوشی سامسونگ هنگام تعویض، یعنی ال سی دی شرکت سامسونگ صحبت خواهیم کرد.

ال سی دی شرکتی سامسونگ چیست؟

ال سی دی عنوانی است که به طور کلی، به مجموعه تاچ ال سی دی موبایل سامسونگ داده می‌شود. این قطعه که شامل چهار بخش به نام‌های گلس جلویی، صفحه تاچ، صفحه ال سی دی و چراغ‌های نور افکن است از پراستفاده‌ترین قطعات تعویضی موبایل به حساب می‌آید و به همین ترتیب است که تعویض ال سی دی موبایل، یک امر به شدت متداول و پرتکرار است. در ادامه با بررسی تفاوت‌های ال سی دی درجه دو و فیک با تاچ ال سی دی شرکتی سامسونگ خواهیم پرداخت و شما خواهید دانست که به عنوان مراجعه کننده چرا باید از تعمیرکار گوشی بخواهید برای تعویض، از صفحه ال سی دی شرکتی سامسونگ استفاده نماید. همچنین اگر از تعمیرکاران تلفن همراه هستید نیز در ادامه در می‌یابید که چرا استفاده از قطعات اصل نظیرال سی دی شرکتی سامسونگ تا این حد توصیه شده است.

تفاوت‌های میان ال سی دی شرکتی سامسونگ و نوع تقلبی آن

  • کیفیت تاچ

تاچ بخشی از مجموعه تاچ ال سی دی است که در زیر گلس جلویی قرار دارد. در واقع تاچ مرکز دریافت تشخیص فرمان‌هاست. این تاچ گوشی است که تشخیص می‌دهد شما کدام آیتم را انتخاب نموده‌اید و با ارسال اطلاعات مربوطه به مادر بورد گوشی، باعث می‌شود دستورات شما اجرا شوند. اگر کیفیت تاچ پایین باشد، در بسیاری از موارد دستورات شما را تشخیص نداده و در نتیجه گوشی موبایل شما عکس العملی نشان نخواهد داد. در نتیجه‌ی این امر شما ممکن است فکر کنید که پردازنده گوشی شما ضعیف است؛ در صورتی که مشکل اصلی مربوط به بخش دریافت دستورات یعنی تاچ است. این مشکلی است که می‌توانید با جایگزینی ال سی دی خراب شده خود، با ال سی دی شرکتی سامسونگ از وقوع آن جلوگیری کنید.

  • کیفیت ال سی دی

ال سی دی (LCD) مخفف عبارت (Liquid Crystal Display) است که معادل آن به فارسی عبارت صفحه نمایش کریستالی است. این صفحه نمایش که از کریستال مایع ساخته شده است یکی از مهم‌ترین اجزای هر گوشی است. اگر ال سی دی تعویضی خود را از اجناس بی‌کیفیت، تقلبی و درجه دو تهیه نمایید قطعا با صفحه نمایشی بی‌کیفیت مواجه خواهید شد که بسیار با صفحه نمایش اصل گوشی متفاوت است. تار بودن صفحه و کم بودن کیفیت نمایش از تفاوت‌های بارز آنها خواهند بود. اما اگر از ال سی دی اصل یعنی تاچ ال سی دی شرکتی سامسونگ برای تعویض استفاده شود از صفحه نمایشی با کیفیت برخوردار خواهید شد.

تاچ ال سی دی اصلی

  • طول عمر بالا

زمانی که برای تعویض قطعه‌ای از گوشی موبایل خود اقدام می‌کنید معمولا باید خود را برای پرداخت هزینه‌ای بالا آماده کنید. اما صرف هزینه کمی بالاتر برای ال سی دی شرکتی سامسونگ از این جهت اهمیت دارد که این قطعا ویژگی‌های مهمی نظیر دوام و طول عمر بیشتر را داراست. در نتیجه ارزش این را دارد که کمی بیشتر برای تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ خود هزینه نمایید. اما در صورت استفاده از اجناس درجه دو و بی‌کیفیت، در عرض سه ماه یا حتی کم‌تر با اختلال در نمایش صفحه رو به رو خواهید شد و دوباره مجبور به تعویض آن و صرف هزینه خواهید بود.

ال سی دی شرکتی سامسونگ را از قطعات موبایل ایران سرویس پک بخرید

فروشگاه قطعات موبایل ایران سرویس پک ارائه‌دهنده انواع قطعات موبایل و ال سی دی اصل مربوط به انواع و اقسام گوشی‌های سامسونگ است. شما می‌توانید برای خریدی رضایت بخش با قیمتی مناسب به این فروشگاه اینترنتی بی‌نظیر به نشانی https://iranservicepack.com مراجعه نمایید.

انتهای پیام/ ر

کد خبر 138029

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =