توقف پروازها در آمریکا همزمان با آزمایش موشکی کره شمالی

اداره فدرال هوانوردی آمریکا اعلام کرد پروازهای خروجی را در برخی از فرودگاه‌های سواحل غربی، روز دوشنبه حدود همان زمانی که گزارش‌هایی از شلیک یک موشک بالستیک کره شمالی منتشر شد، به طور موقت متوقف کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما  به نقل از رویترز؛ یک مقام آمریکایی بی آنکه توقف موقت فعالیت‌ها در برخی فرودگاه‌های سواحل غربی را به طور مستقیم به شلیک موشکی کره شمالی ربط دهد،  گفت اداره فدرال هوانوردی دوشنبه «به علت گزارش‌های اولیه درباره رویدادهای منطقه آسیا و اقیانوس آرام» برخی فعالیت‌ها را در سواحل غربی به مدت کمتر از ۱۵ دقیقه متوقف کرد.

سخنگوی فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی گفت این فرماندهی پس از شلیک موشکی کره شمالی هیچ هشداری صادر نکرد. «فرماندهی آمریکا در منطقه هند و اقیانوس آرام» اینگونه ارزیابی کرد که این شلیک موشکی، تهدیدی قریب الوقوع برای کارکنان یا قلمرو آمریکا و یا متحدان این کشور نیست.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده و مکالمات برج مراقبت، پروازهای خروجی حدود ساعت ۲:۳۰ دقیقه بعدازظهر دوشنبه به وقت محلی متوقف شد.
اداره فدرال هوانوردی آمریکا سه شنبه افزود این اداره «معمولاً تدابیر احتیاطی اتخاذ می‌کند. ما مثل همیشه که چنین رویدادهایی بروز می‌کند، مشغول بررسی فرآیند مربوط به توقف پروازهای خروجی هستیم.»

کد خبر 137738

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =