آقایان بیایند امضا بدهند که چه کسی مسئولیت بودجه را می‌پذیرد؟ (ویدئو)

‌کلیات بودجه ۱۴۰۱ تصویب شد اما اشکالات آن همچنان باقی است؛ به برخی از این اشکالات روح‌الله ایزدخواه اشاره کرد و گفت:‌ آقایان بیایند امضا بدهند که چه کسی مسئولیت بودجه را می‌پذیرد؟

گروه اقتصادی: ‌کلیات بودجه ۱۴۰۱ تصویب شد اما اشکالات آن همچنان باقی است. نکته مهم قدرت خرید مردم است که یارانه نقدی آن را جبران نمی‌کند، باید به این سوال پاسخ داده شود که با ۴۵ هزار تومان یارانه سال ۸۹ مردم می‌توانستند چند کیلو مرغ خریداری کنند و امسال با این مبلغ می‌توانند چند کیلو مرغ بخرند.

به گزارش بولتن نیوز، روح‌الله ایزدخواه گفت: مطرح می‌شود که ارز ترجیحی به هدف اصابت نکرده، اگر این ادعا درست است چگونه خودتان می‌گویید با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قیمت مرغ دو برابر می شود.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ارز ترجیحی با ارز جهانگیری متفاوت است، در حال حاضر به ۷ قلم کالای اساسی ارز ترجیحی پرداخت می‌شود که ممکن است با حذف این یارانه اتفاقاتی مانند آنچه در قزاقستان رخ داد، بیفتد، چه کسی در دولت مسئولیت حذف ارز ترجیحی را به عهده می گیرد.

وی افزود: برخی آقایان که در دولت مسئولیت ندارند و انتصاب به مراجعی دارند، اعلام می کنند که در سال آینده ارز تک‌نرخی می‌شود این در حالی است که بودجه هنوز در مجلس تصویب نشده.

کد خبر 137672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =