تنش‌ها میان جمهوری آذربایجان و ایران برطرف شده است

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان با اشاره به سفر اخیر همتای ایرانی خود به این کشور گفت که تنش های چند وقت پیش میان باکو و تهران، به سرعت برطرف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آپا، «جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در کنفرانسی مطبوعاتی با اشاره به سفر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران به آذربایجان و اینکه وی پیشتر سه دیدار با امیرعبداللهیان داشته است، گفت: وزیر خارجه ایران اولین سفر رسمی اش را به آذربایجان انجام داد.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان گفت که گسترش روابط بین دو کشور در دیدار با همتای ایرانی مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است.

وی افزود: بر کسی پنهان نیست که از چندی قبل تنش ها و برخی اختلافات بین دو کشور وجود داشته است، اما همه آنها در مدت زمان کوتاهی برطرف شدند.

بایراموف ادامه داد: نشستی صمیمانه بین سران ایران و آذربایجان (در حاشیه اجلاس سران اکو) در عشق آباد (پایتخت ترکمنستان) برگزار شد و موضوعاتی مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران اولین مقام ارشد ایرانی دولت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران بود که به کشور جمهوری آذربایجان سفر کرد و با «الهام علی اف» رئیس جمهور، «صاحبه غفارووا» رئیس مجلس و جیحون بایراموف وزیر خارجه این کشور دیدار و درباره توسعه روابط و همچنین تحولات منطقه‌ای گفتگو کرد.

مقامات یادشده این کشور نیز بر تقویت روابط دوجانبه در حوزه های گوناگون تاکید کردند.

کد خبر 137178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =