طلاق برای حاکم دوبی734 میلیون دلار آب خورد

بر اساس حکم دادگاه انگلیس حاکم دوبی برای جدایی از همسرش باید به وی 734 میلیون دلار پول بپردازد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس،‌به نقل از بلومبرگ، بر اساس حکم دادگاه انگلیس شیخ محمد بن‌راشد آل‌مکتوم، حاکم دوبی باید برای جدایی از همسرش 554 میلیون پوند معادل 734 میلیون دلار به وی بپردازد که این بزرگ‌ترین پولی است که در تاریخ انگلیس در زمان جدایی به یک زن تعلق گرفته است.

دادگاه لندن محمد بن‌راشد را محکوم کرده که فقط 251  میلیون پوند را به خاطر مسائل امنیتی و جواهراتش که گم شده به شاهزاده حیا بنت‌الحسین طی مهلت سه ماه بپردازد.

دادگاه انگلیس حکم داده که بن‌راشد باید سالانه 11 میلیون پوند هم بابت نگهداری از کودکانش تا زمانی که تحصیلشان تمام شود پرداخت کند که معادل ارائه ضمانت بانکی 290 میلیون پوندی است.

گفته می‌شود در خلال جدایی بن‌راشد دستور هک کردن گوشی‌های همراه شاهزاده حیا و تیم حقوقی‌اش را صادر کرده بود. از آنجا که وی باید تا زمان پایان تحصیلات فرزندانش هزینه تأمین امنیت آنها را هم پرداخت کند پیش‌بینی می‌شود داستان این جدایی بسیار بیشتر از رقم 774 میلیون دلار برایش آب بخورد.

دادگاه خانواده لندن معمولا مرکز مراجعه خانواده‌های ثروتمند برای جدایی است چرا که گفته می‌شود این دادگاه سهم بهتری را برای زنان در نظر می‌گیرد.

پیش از این حکم بالاترین پولی که دادگاه انگلیس در زمان جدایی برای پرداخت به همسر حکم داده بود 450 میلیون پوند بود که به فرهاد احمداف ابلاغ کرده بود که البته نهایتا یک سوم این مبلغ طی مصالحه پرداخت شد.

انتهای پیام/

کد خبر 137038

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =