واکنش سخنگوی قوه قضائیه به انتشار نامه محرمانه شورای نگهبان به علی لاریجانی: شخص منتشر کننده، حتماً قابل تعقیب خواهد بود

خدائیان سخنگوی قوه قضاییه درباره انتشار نامه محرمانه مربوط به رد صلاحیت علی لاریجانی گفت: افشای اسناد طبقه بندی شده اعم از محرمانه، خیلی محرمانه، سری و به کلی سری به موجب قانون و آیین نامه طرز نگهداری اسناد سری و محرمانه دولتی آن‌ها جرم است و اگر چنانچه کسی به طور غیر مجاز اقدام به افشای اسناد کند قابل تعقیب است.

به گزارش جماران؛ سخنگوی قوه قضاییه درباره انتشار نامه محرمانه مربوط به رد صلاحیت علی لاریجانی گفت: این اسناد جرم است و در صورت شناسایی شخص منتشر کننده، حتماً قابل تعقیب خواهد بود.

ذبیح الله خدائیان با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنین تبریک سالروز تولد حضرت مسیح (ع) در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا آقای لاریجانی نباید در انتشار نامه محرمانه در خصوص رد صلاحیتش در انتخابات ریاست جمهوری دقت بیشتری می‌کرد؟ افزود: افشای اسناد طبقه بندی شده اعم از محرمانه، خیلی محرمانه، سری و به کلی سری به موجب قانون و آیین نامه طرز نگهداری اسناد سری و محرمانه دولتی آن‌ها جرم است و اگر چنانچه کسی به طور غیر مجاز اقدام به افشای اسناد کند قابل تعقیب است.

وی گفت:، اما درباره این نامه اگر چنانچه ثابت شود از ناحیه ایشان منتشر شده قابل تعقیب و لازم است دستگاه‌های اطلاعاتی و ضابطان بررسی کنند که نامه‌ای که مهر محرمانه دارد و نباید منتشر شود توسط چه کسی منتشر شده و در اختیار رسانه‌ها قرار گذاشته شده است.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: شکی نیست که در صورت شناسایی شخص منتشر کننده قابل تعقیب خواهد بود.

کد خبر 136803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =