برف و باران از امشب در برخی نقاط کشور/آسمان پایتخت فردا صاف است

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: اوایل امشب با گذر سامانه بارشی از شمال‌غرب کشور در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان و شمال کرمانشاه بارش باران گاهی وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف رخ می‌دهد.

محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز جوی آرام و پایدار در اغلب نقاط کشور داریم و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت روند افزایشی غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: اوایل امشب با گذر سامانه بارشی از شمال‌غرب کشور در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان و شمال کرمانشاه بارش باران گاهی وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف رخ می‌دهد.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده در شمال‌غرب، شمال همدان و کرمانشاه دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین،‌ البرز و غرب تهران نیز بارش خواهیم داشت.

وی گفت:‌ بعدازظهر امروز و فردا در شمال‌غرب و غرب کشور استان‌های اردبیل و سواحل خزر وزش باد شدید جنوبی و افزایش نسبی دما را داریم و افزایش موقتی دما در اردبیل 5 تا 7 درجه خواهد بود.

اصغری گفت:‌ روز جمعه 19 آذر در شرق شمال خزر و خراسان شمالی و شنبه 20 آذر ذر غرب سواحل خزر ابرناکی و بارش پراکنده داریم.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز شنبه 20 آذر در شمال‌شرق کشور وزش باد شدید و کاهش نسبی دما و یکشنبه 21 آذر در شرق و جنوب‌شرق کشور وزش باد شدید گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: یکشنبه 21 آذر در شرق اردبیل، سواحل خزر و خراسان شمالی بارش خفیف باران پیش‌بینی می‌شود و روزهای جمعه و شنبه خلیج‌فارس مواج خواهد بود.

اصغری افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 27 درجه بالای صفر و اهواز با بیشینه دمای 28 درجه بالای صفر گرمترین مراکز استان و همدان با کمینه دمای 4 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود بیشینه و کمینه دما در پایتخت 15 و 7 درجه خواهد بود.

انتهای پیام/

کد خبر 136060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =