زمان دقیق تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۱ به مجلس مشخص شد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ یکشنبه هفته آینده به مجلس تقدیم خواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا، در ادامه جلسه علنی روز (یکشنبه ۱۴ آذرماه) مجلس شورای اسلامی علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در تذکر آیین‌نامه‌ای در خصوص زمان تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۱ از سوی دولت به مجلس، گفت: طبق قانون دولت باید ۱۵ آذرماه لایحه بودجه ۱۴۰۱ را به مجلس ارائه کند. در همین راستا سؤال ما این است که مجلس فردا تشکیل جلسه خواهد داد یا دولت زمان دیگری بودجه را به مجلس ارائه می‌کند.

وی در تذکر دیگری در مورد ماده ۲۲ برنامه توسعه گفت: اگر دولت قبل ماده ۲۲ را اجرا کرده بود، در حال حاضر شاهد پرداخت حقوق‌های نجومی نبودیم.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس اظهار کرد: دولت تا فردا به همه مدیران و کارمندان فرصت داده تا حقوق و مزایای خود را در سامانه ثبت کنند تا شفافیت ایجاد شود.

سلیمی همچنین در تذکر دیگری تأکید کرد: بسیاری از مراکز دانشگاهی در دانشگاه مادر ادغام‌ شده‌اند، این موضوع مورد مخالفت وزیر علوم نیز قرار دارد. ادغام ردیف‌های بودجه به معنای اصلاح ساختار بودجه وزارت علوم نیست.

نماینده مردم محلات در مجلس تصریح کرد: با وضعیت فعلی دانشکده‌های کوچک و مراکز علمی آسیب خواهند دید. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز با این موضوع مخالف است.

در ادامه، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده مجلس اظهار کرد: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، دولت تا ۱۵ آذر فرصت دارد بودجه سال آینده را به مجلس تقدیم کند.

وی افزود: دولت در حال اعمال اصلاح ساختاری در بودجه است، این موضوع در اولویت مجلس، دولت و مقام معظم رهبری است. روز گذشته با رئیس‌جمهور صحبت کردم. به نظر می‌رسد دولت به‌ وقت بیشتری برای تدوین و تنظیم بودجه نیاز دارد که احتمالاً دو سه روزی طول می‌کشد.

قالیباف تصریح کرد: باید قبل از ارائه بودجه به مجلس برخی نظرات نمایندگان مدنظر قرار گیرد. بنا شد یک جلسه نیز دولت با برخی رؤسای کمیسیون‌ها داشته باشد تا هماهنگی و تبادل نظر در مورد موضوعات مهم انجام شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه یکشنبه هفته آینده به مجلس تقدیم خواهد شد. این دو سه روز هم برای همدلی، توافق و بررسی بیشتر بودجه در دولت و مجلس است.

کد خبر 135822

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =