محسنی‌اژه‌ای: رسانه‌ها در دوره «تحول و تعالی» یاری‌رسان قوه قضائیه ‌باشند

گروه استان‌ها ـ ‌رئیس قوه قضاییه گفت: در دوره «تحول و تعالی» برآنیم تا با حرکت هدفمند، صادقانه، کارشناسی و تخصصی زمینه‌ای را فراهم آوریم که ‌ارتباط بین رسانه ها و قوه قضاییه، توسعه یافته و این ظرفیت مهم در خدمت اعتلای کشور و انقلاب اسلامی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آیین اختتامیه سومین جشنواره رسانه و عدالت استان کرمان صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان، علی زینی‌وند استاندار کرمان، یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان، دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و تعدادی از مسئولان استان در جوار مرقد مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت در گلزار شهدای کرمان برگزار شد.

در این آیین متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه به این جشنواره قرائت شد که متن پیام به شرح زیر است: با سلام و درود به روح پرفتوح و نورانی «همه شهدای اسلام و شهدای راه حق و عدل» و با درود ویژه به شهدای قهرمانِ خطه شهید پرور و سلحشور کرمان و به خصوص سردار سرافراز رشید اسلام و ایران اسلامی، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که افتخار جهان اسلام و همه آزادی خواهان و عدالت طلبان سراسر گیتی است.

سرمایه اعتماد مردمی به نهاد عدالت گستر و خدمتگزاران عدالت آفرین، پشتوانه عظیمی است که به برکت انقلاب اسلامی، خون شهدا و رهبری‌های داهیانه حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه) و رهبر معظم انقلاب اسلامی (حفظه الله تعالی)  و کوشش های بزرگان و دلسوزانی همچون شهید بهشتی (رحمت الله علیه)  توانسته قوه قضائیه را به رکنی مردمی و عدالت‌خواه در نظام اسلامی تبدیل کند و البته باید توجه داشت که این مسیر و این تلاش تا تحقق دستگاه قضائی تراز آرمان‌ها و اهداف متعالی  انقلاب اسلامی همچنان ادامه دارد.

عدالت، این گمشده عصرها و دوره های مختلف زندگی بشر، شهد گوارایی است که کام هر انسانی را شیرین و جان او را آرام می‌کند و جزو آرمان های اصلی مردم ایران در انقلاب شکوهمند اسلامی نیز بوده که قوه قضائیه و سایر قوا و مسئولین، سنگینی آن را بر دوش خود احساس می‌کنند و باید توجه داشت که انقلاب اسلامی با تلاش برای مقدمه‌سازی ظهورِ آن منجی دوران و عدالت‌گستر حقیقی این رسالت مقدس را بر دوش دارد.

رسانه‌ها می‌توانند در تحقق این آرمان بنیادین و حقیقی،  نقشی بی‌بدیل را ایفا نموده و یاری‌رسان قوه قضائیه در این مسیر باشند. هم‌افزایی کارکرد مهم رسانه و رسالت عدالت‌گستری، راهبردی است که می‌تواند با ایجاد فهم مشترک انسانی،  زمینه‌ای را فراهم آورد که هر شهروند دغدغه‌مند و هر دستگاه مسئولی در جایگاه خود و در چارچوب قانونی نسبت به مسائل و موضوعات مربوط به مردم، ورود و مطالبه نموده و جامعه را به سوی تحقق عدالت سوق دهد.

ابتکار برگزاری سومین دوره جشنواره «رسانه و عدالت»  ضمن آنکه اقدامی ارزشمند و قابل تقدیر از مسئولان عزیز برگزاری و همکاران محترم دادگستری استان کرمان است، الگویی خواهد بود که می‌تواند بر مبنای اقتضائات بومی در سایر استان‌ها نیز اجرایی شده و دستگاه قضائی را از ظرفیت مهمِ نظرات، ایده ها، پیشنهادات و انتقادات مردم و نخبگان بهره مند نماید و گامی در جهت تقویت عدالت اجتماعی باشد.

در دوره «تحول و تعالی» برآنیم  تا با حرکت هدفمند، صادقانه، کارشناسی و تخصصی زمینه‌ای را فراهم آوریم که ‌ارتباط بین رسانه ها و قوه قضاییه، توسعه یافته و این ظرفیت مهم در خدمت اعتلای کشور و انقلاب اسلامی قرار گیرد.

توفیق روزافزون تمامی خدمتگزاران به مردم و نظام اسلامی را  از درگاه ایزد منان مسالت داشته و برای همگان آرزوی سلامت، سعادت و عاقبت بخیری دارم.

کد خبر 135390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =