۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵
دستگاه قضا در قامت تازه

سخنان رئیس قوه قضاییه نوید تغییر وضعیت و شرایط در سیستم قضایی کشور را می‌دهد و نشان‌دهنده قبایی تازه بر قامت دستگاه قضا است.

خبرگزاری میزان _ روزنامه آفتاب یزد در بخشی از یادداشتی که به بررسی تحول در دستگاه قضا پرداخته است نوشت: سخنان رئیس دستگاه قضا نوید تغییر وضعیت و شرایط در سیستم قضایی کشور را می‌دهد که ممکن است در میان مدت صورت پذیرد. جمع بساط مجیز گویی و نگاه تازه به مسائل قضائی می‌تواند دریچه‌ای تازه به مسائل بگشاید.

وی در جمع سفرای بیش از ۶۵ کشور جهان و روسای سازمان‌های بین‌المللی مقیم تاکید کرد که بیایید دست در دست هم با دیپلماسی قضائی بی‌تاثیر از رفتارهای سیاسی، از حقوق بشر دفاع کنیم. امروز دستگاه قضائی آغوش خود را برای همکاری با دستگاه‌های قضائی کشورهای جهان در جهت مبارزه با همه مصادیق ظلم و تعدی به حقوق بشر باز نموده است.

این سخنان در کنار مطالبی که به مسائل ممنوع‌الخروجی‌ها اشاره داشت و رئیس دستگاه قضا به جد از شرایطی که برخی بی‌دلیل ممنوع‌الخروج هستند و در حالی که مشکلات حل شده همچنان ممنوع الخروجی آن‌ها باقی است همچنین موضوعی که درباره قاچاق ارز و کالا مطرح شد، مبنی بر اینکه: «یکی از اشکالات این است که برخی مواقع موضوعی مطرح و بعد از برگزاری یک یا چند جلسه فراموش می‌شود، اما درباره این مسئله اگر هر کدام از دستگاه‌ها هم آن را دنبال نکنند، شخصاً موضوع را پیگیری می‌کنم و رها نمی‌کنم. اموالی که در انبارهای سازمان اموال تملیکی قرار دارد یا اموال متروکه و یا قاچاق هستند که باید هرچه سریعتر توسط تعزیرات حکومتی یا دادگستری‌ها تعیین تکلیف شوند. اموالی که در انبارهای سازمان اموال تملیکی قرار دارد یا اموال متروکه و یا قاچاق هستند که باید هرچه سریعتر توسط تعزیرات حکومتی یا دادگستری‌ها تعیین تکلیف شوند.» مواردی است که نشان‌دهنده قبایی تازه بر قامت دستگاه قضا است.

کد خبر 135382

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =