مقتدایی: اصحاب رسانه باید از فضای توام با احترام و امنیت برخوردار باشند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس بر ضرورت تامین فضای توام با احترام و امنیت برای خبرنگاران و اصحاب رسانه تاکید کرد.

عباس مقتدایی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه قانون مطبوعات مجموعه‌ای از تکالیف، مقررات و وظایف را برای افراد مرتبط با فعالیت های رسانه ای مشخص کرده، گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه باید از فضای توام با احترام و امنیت برای طرح مواردی که فکر می‌کنند به نفع جامعه است برخوردار باشند.

وی افزود: در همین راستا هرگونه تخلف و اقدام خلاف مقررات قابلیت رسیدگی در هیئت منصفه دادگاه مطبوعات را دارد اما تا قبل از آن نباید به گونه‌ای اقدام شود که گویی خبرنگار از حریم لازم برای فعالیت رسانه‌ای بهره مند نیست.

این عضو هیات منصفه مطبوعات استان اصفهان یادآور شد: اقدام اخیر وزارت نفت در خصوص طرح شکایت از فردی که به عنوان خبرنگار فعالیت کرده می‌تواند بر هم زننده نظم عمومی جامعه باشد. اگر مواردی باشد که فردی خلاف مقررات عمل کرده قابلیت رسیدگی دارد اما اینکه در سطوحی که معمولاً امنیت جامعه را به خطر نمی اندازد و یا خلاف قانون نیست بخواهند با انواع فشارها به فردی نکته‌ای را دیکته کنند پذیرفته نیست.

مقتدایی تاکید کرد: من در صحن علنی مجلس هم به وزیر نفت متذکر شدم که شخصاً ورود کند و اجازه ندهد که زیرمجموعه‌های وزارت نفت، فضای آزادی موجود در جامعه و حریت اصحاب رسانه را خدشه‌دار کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان اضافه کرد: همه باید کمک کنیم خبرنگاران چشم بینای جامعه و گوش شنوا و زبانی باشند که با آن بتوانند هشدارهای لازم را بدهند و فضای رسانه‌ای فضای سالمی برای فعالیت باشد.

انتهای پیام

کد خبر 134190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =