روزنامه جمهوری اسلامی: این سیلی که به صورت یک سردار سپاه نواخته شد، اولین سیلی نبود/ درگیری به درون بخش‌های امنیتی رسیده است

روزنامه تحت مدیریت حجت الاسلام مهاجری با اشاره به ماجرای سیلی که در روز شنبه و در آیین معارفه استاندار جدید آذربایجان شرقی نواخته شد نوشت: با آنچه در تبریز رخ داد، مشخص شد که درگیری‌ها اکنون به درون یک قشر از مهم‌ترین بخش‌های امنیتی وحفاظتی کشور رسیده است.

به گزارش دیده بان ایران؛ روزنامه جمهوری اسلامی درباره ماجرای سیلی‌خوردن استاندار سپاهی آذربایجان شرقی نوشته: «این سیلی که به صورت یک سردار سپاه نواخته شد، اولین سیلی نبود. اولین سیلی هنگامی به صورت سپاه نواخته شد که سپاهیان را به عرصه سیاسی و پذیرش مسوولیت‌های اجرایی آوردند و آنها را به جای آنکه مسوول امنیت ملی باشند، مسوول آب و نان و برق و گاز مردم کردند. سیلی تبریز، دومین سیلی بود که به صورت سپاه نواخته شد و این، پیامد طبیعی همان سیلی اول بود. صدای سیلی اول متأسفانه شنیده نشد...»

این روزنامه افزوده: «درباره انگیزه ضارب که یک سرهنگ سپاه  است مطالب مختلفی گفته شده ولی تا  او در این باره صحبت نکند نمی‌توان به این مطالب اعتماد کرد.

نسبت دادن ماجرا به همراهی با دشمنان خارجی، عادت زشتی است که عده‌ای به آن معتاد شده‌اند و با این کار، خود را از تأمل و ریشه‌یابی رویدادها راحت می‌کنند. این روش غلط، مانع درک واقعیت‌های موجود می‌شود و اجازه نمی‌دهد مسوولان به آنچه در زیر پوست جامعه جا خوش کرده پی ببرند....اکنون زمان محکوم کردن این و آن و مطرح ساختن گلایه‌های مربوط به گذشته نیست، ولی می‌توان برای تصحیح این فرهنگ غلط که با واقعه استانداری تبریز به مرحله جدیدی رسیده گام مهمی برای پایان دادن به این روش غیراصولی و خلاف اقتضائات انقلاب برداشت.

منظور از مرحله جدید اینست که با آنچه در تبریز رخ داد، مشخص شد که درگیری‌ها اکنون به درون یک قشر از مهم‌ترین بخش‌های امنیتی وحفاظتی کشور رسیده.»

کپی لینک

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

  • ارسال به تلگرام

کد خبر 133432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =