اسکوچیچ: برای کرانچار تا صبح گریه کردم/ مردم ایران فوق‌العاده هستند

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: در ایران بودم وقتی فهمیدم کرانچار فوت کرده است؛ تمام صبح را گریه کردم و سپس به ورزشگاه رفتم تا بازی پرسپولیس را ببینم.

به گزارش ایمنا، دراگان اسکوچیچ در گفت‌وگو با رسانه کروات به نام «وچرنجی» درباره عملکرد خوبش در تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: به نظرم مهمترین مساله این است که ما روی جزئیات و کیفیت کار تلاش کردیم. مشخصاً حضورم در ایران به من خیلی کمک کرد. هفت سال در ایران بودم و کاملاً لیگ این کشور را می‌شناختم. می‌دانستم بازیکنان اینجا چه کیفیتی دارند و البته کادر فنی مثل ماریو توت و ملادن زگانیر نیز به من خیلی کمک کردند.

وی خاطرنشان کرد: پیش از اینکه هدایت تیم ملی را برعهده گیرم با فدراسیون این کشور در ارتباط نبودم. نه توصیه‌ای کردم و نه ارتباط خاصی داشتم. شاید نزدیک‌ترین آدم به من در این کشور «زلاتکو کرانچار» بود که واقعاً انسان شریفی بود. وقتی در ایران بودم، فهمیدم او فوت کرده است. تمام صبح را گریه کردم و سپس به ورزشگاه رفتم تا بازی پرسپولیس را ببینم. آنجا بود که غمم کاهش پیدا کرد. من وقتی وارد ورزشگاه شدم دیدم تصویر بزرگی از «کرانچار» بر روی سکوها است و باعث شد تا دوباره گریه کنم.

سرمربی تیم ملی همچنین خاطرنشان کرد: برانکو را در قطر دیدم. رفته بودم تا بازی‌های تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا را مشاهده کنم که وقتی برانکو فهمید من در اینجا هستم بسیار خوش آمد گفت و پذیرایی خوبی از من کرد. کاری به فوتبال و تاکتیک ندارم، برانکو واقعاً انسان فوق‌العاده‌ای است.

وی درباره لژیونرهای فوتبال ایران و صادق محرمی که در کرواسی مشغول به بازی است گفت: صادق محرمی را وقتی ۱۶ ساله بود، می‌شناختم. من هدایت ملوان را برعهده داشتم و او بازیکن اصلی تیم بود. او توانایی‌های زیادی از خودش به نمایش گذاشت و به یک بازیکن بزرگ بدل شد. صادق حالا در دینامو بازی می‌کند و به خاطر مصدومیت کمی بدشانسی آورد. او هنوز نتوانسته ظرفیت بالای خودش را به نمایش گذارد. اگر این را نشان دهد، می‌بینید که چقدر بازیکن و انسان خوبی است.

سرمربی تیم ملی کشورمان در خصوص تفاوت لیگ ایران و کرواسی تصریح کرد: فوتبالیست‌های ایرانی از نظر فنی و بدنی مقاوم هستند که حسادت‌برانگیز است. چیزی که آنها ندارند و باید پیشرفت کنند توانایی تاکتیکی است. آنها هنوز آنقدر خوب نیستند ولی وقتی به بلند مدت نگاه می‌کنم، به نظرم آنها پیشرفت خواهند کرد و سطحشان بسیار بالا خواهد آمد. اروپایی‌ها از نظر تاکتیکی همیشه خوب بودند و حضور بازیکنان ایران در اروپا می‌تواند این روند بهبود تاکتیکی بازیکنان ایران تسریع بخشد.

اسکوچیچ در پایان درباره مردم ایران افزود: بارزترین ویژگی مردم ایران، مهمان‌نوازی آنهاست. در کشورهای اروپایی به دلیل نقص دانش، تصویری اشتباه از ایران ساخته شده است. شما اگر به ایران بیایید متوجه خواهید شد که مردم این کشور چقدر فوق‌العاده هستند و چقدر به ارزش‌های انسانی اهمیت می‌دهند.

منبع: ایرنا
کد خبر 133015

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =