آخرین اخبار

شلمزار می‌تواند قطب گردشگری چهارمحال و بختیاری شود

شهردار شهر شلمزار، گفت: این شهر می‌تواند قطب گردشگری استان شود.

افشین بهمنی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: در مدت ۱۱ ماه فعالیت خود اقداماتی انجام شد، اما کمبود اعتبارات اجازه فعالیت بیشتر را نداد.

وی با بیان اینکه عمده مشکل شهر در حوزه آسفالت است، افزود: خیابان‌های شهر نیازمند روکش آسفالت بوده اگر اعتبار تأمین شود این امر جز برنامه‌های شهرداری است.

شهردار شلمزار تصریح کرد: در سنوات گذشته زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع برای احداث پارک بانوان خریداری شده که کارهای مقدماتی در آن انجام، اما به دلیل نبود اعتبار رها شده است.

وی ادامه داد: حصار کشی این پارک مدنظر است تا در راستای توسعه فضای سبز به بهره برداری برسد.

بهمنی تاکید کرد: شهر شلمزار مرکز شهرستان کیار است که با وجود دریاچه و قلعه تاریخی صمصام السلطنه می‌تواند به عنوان قطب گردشگری استان معرفی شود.

وی ادامه داد: با همکاری میراث فرهنگی می‌توان با مشارکت بخش خصوصی یک طرح بوم گردی در قلعه صمصام السلطنه اجرا کرد.

شهردار شلمزار تاکید کرد: برای گردشگری در دریاچه شلمزار مطالعات و طرح مصوب موجود نیست لذا ردیف اعتباری ندارد؛ در این راستا قراردادی با جهاد دانشگاهی استان به مبلغ ۹۰ میلیون تومان منعقد شده که تاکنون یک سوم این مبلغ پرداخت شده است.

وی افزود: در این مطالعه یک طرح گردشگری برای دریاچه مدنظر است سپس اعتبار لازم برای آن جذب شود؛ این دریاچه در حدود چهار کیلومتری شهر قرار دارد و تاکنون امکاناتی برای گردشگران ندارد.

بهمنی اظهار کرد: شلمزار در حوزه مبلمان شهری حرفی برای گفتن ندارد لذا می‌توان المان‌های شهری را در میادین متناسب با نام آن میدان‌ها، نصب کرد.

وی اضافه کرد: شلمزار قطب دو میدانی کشور است و همواره ورزشکاران شهر مقام بین المللی و کشوری اخذ کردند پس می‌توان المانی متناسب با این ویژگی در شهر نصب کرد.

شهردار شلمزار ادامه داد: پارک‌های شهر فاقد مبلمان، فضاسازی و روشنایی مناسب است که به میزان اعتباری تخصیص داده شود این امور در برنامه قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه پیاده روها کفپوش گذاری مناسب ندارند و این مهم در برنامه قرار دارد، گفت: احداث یک مجتمع رفاهی در مسیر تونل زره مدنظر است که در ابتدا باید زمینی برای این امر اخذ شود تا منجر به ایجاد درآمد پایداری برای شهرداری شود.

کد خبر 132678

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =