آزادسازی ۳۰ هکتار تصرف غیر قانونی حریم رودخانه‌ها در خراسان رضوی

مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی گفت: در شش ماه نخست سال جاری بیش از ۳۰ هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه‌های استان رفع تصرف شد.

محمدرضا صادقی‌فرد با تأکید بر حفظ حرایم رودخانه‌ها، اظهار کرد: تمام آزادسازی‌ها با حضور نمایندگان دادستان، کارشناسان گروه رودخانه‌های امور منابع آب شهرستان‌ها، گروه‌های گشت و بازرسی رودخانه‌ها در حضور یگان امداد و نیروی انتظامی انجام شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه رودخانه‌ها و منابع آبی نعمت خدادادی و متعلق به تمام مردم و حق عامه و آیندگان هستند، شرکت آب منطقه‌ای با حمایت قاطع دستگاه قضایی تمام تلاش خود را جهت صیانت از انفال عمومی و جلوگیری از دست درازی به حریم، بستر مجاری آبی و رودخانه‌ها به کار گرفته است و در این مسیر با تمامی متخلفان بدون هیچ‌گونه اغماضی برخورد قانونی خواهد شد.

مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی با بیان اینکه هیچ مرجعی حق دادن پروانه در مسیر رودخانه‌ها را ندارد، تصریح کرد: لازم است شهروندان قبل از هر گونه اقدام استعلام لازم را از این شرکت و سایر نهادهای ذی‌ربط به عمل آورد در غیر این صورت باید پاسخگوی حوادث آتی باشد و برابر قانون با افراد متخلف برخورد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، صادقی‌فرد ادامه داد: طرح آزادسازی بستر و حریم رودخانه‌ها با هزینه دولتی انجام می‌شود، ابتدا به مالکان و متصرفان اخطار داده شد تا شخصا نسبت به آزادسازی اقدام و در غیر این صورت مطابق قانون و مقررات از آن‌ها شکایت و هزینه‌های اجرایی کار و خسارت وارده از آن‌ها اخذ می‌شود.

انتهای پیام

کد خبر 132520

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =