مشکلات ایران و عربستان قابل برطرف شدن است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: برخی از مسائل میان ایران و عربستان به دلیل سوءتفاهم ها ایجاد شده و قابل برطرف شدن است لذا ریاض باید به صورت مستقل به مذاکرات نگاه کند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا از خانه ملت، حسین نوش‌آبادی در واکنش به ابراز امیدواریم وزیر امور خارجه عربستان سعودی در راستای حل مسائل اختلافی در جریان مذاکره با کشورمان، گفت: ایران اسلامی مقدم داشتن رابطه و گسترش مناسبات با همسایگان را در اولویت روابط خارجی خودش قرار داده است.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس عربستان هر چند انتقادات جدی به دولت سعودی وارد است اما این کشور در جهان اسلام دارای ظرفیت خوبی بوده و ایران نیز از روابط دوجانبه و اصلاح برخی موارد استقبال کرده است.

وی با اشاره به اینکه سعودی‌ها به دلیل تحریک و تأثیر کشورهای فرامنطقه‌ای و پیروی از سیاست‌های بیگانگان، از سیاست افزایش روابط دور شدند، ادامه داد: در واقع عربستان با رفتارهایی که در شورای همکاری خلیج‌فارس، اتحادیه عرب و غیره انجام داد، موضع تفرقه‌افکنانه اتخاذ کرده است اما ایران همواره آن‌ها را به تعامل دعوت کرده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: ایران اسلامی اهل گفتگو و منطق است لذا اعتقاد داریم برخی از مسائل به دلیل سوءتفاهم‌ها ایجاد شده و قابل برطرف شدن است؛ همچنین برخی دیگر از مسائل نیز که به دلیل موضوعات منطقه‌ای ایجاد شده، قابل مذاکره است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک اگر کشورها به‌صورت مستقل تصمیم‌گیری کنند و از مقام تکیه بر بیگانگان دور شوند، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد؛ در واقع دشمنان درصدد تحقق سیاست ایران هراسی هستند و این مهم عاملی برای تفرقه میان کشورها است.

انتهای پیام/۴۱۲۹/

کد خبر 132388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =