مذاکره مسیر ۸ سال گذشته را برود، قطعاً تصمیم مقتضی اتخاذ خواهد شد

وزیر امور خارجه گفت: اگر قرار شد مذاکرات مسیر هشت سال گذشته را طی کند و مذاکره برای مذاکره باشد، قطعاً جمهوری اسلامی ایران در زمان خودش تصمیم مقتضی را در آن چارچوب اتخاذ خواهد کرد.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به دعوت سرگئی لاوروف همتای روس خود در رأس هیئتی شب گذشته وارد مسکو شد، دیشب (سه‌شنبه) در جمع سفیر و کارکنان سفارت جمهوری اسلامی ایران و همچنین کارکنان نهادهای ایرانی مستقر در روسیه اظهار داشت: رابطه با روسیه و رابطه همسایگان اولویت سیاست خارجی ماست.

وی افزود: طی یک ماه آینده سمیناری با حضور سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه و ازجمله در روسیه را در تهران برگزار خواهیم کرد که در چارچوب سیاست خارجی و سیاست همسایگی دولت جدید، سفرای ما کاملاً در جریان برنامه مهم توسعه اقتصادی پایدار جمهوری اسلامی ایران در دولت جدید بدون نگاه و گره زدن برنامه توسعه اقتصادی به تحریم‌ها توجیه شوند و بتوانیم با هماهنگی همدیگر این مسیر را به‌پیش ببریم.

رئیس دستگاه دیپلماسی یادآور شد: البته مسیر مذاکرات وین هم پیش روی ماست. اگر مذاکرات وین به نتیجه رسید و طرف‌های مقابل نیت و اراده جدی داشتند که نسبت به تأمین حقوق ملت ایران در چارچوب مذاکرات برجام طرفین به دستاوردهای ملموس نائل بیاییم و جمهوری اسلامی ایران نیز احساس کند که منافع و حقوق ملت تأمین‌شده است، این توافق به کمک برنامه توسعه اقتصادی پایدار دولت سیزدهم خواهد رفت.

وزیر خارجه یادآور شد: اگر قرار شد مذاکرات مسیر هشت سال گذشته را طی کند و مذاکره برای مذاکره باشد، قطعاً جمهوری اسلامی ایران در زمان خودش تصمیم مقتضی را در آن چارچوب اتخاذ خواهد کرد.

انتهای پیام/۴۱۰۶/

کد خبر 132161

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =