در دیدار محمود عباس با فرستاده روسیه چه گذشت؟

در دیدار محمود عباس با فرستاده روسیه چه گذشت؟

رئیس دولت خودگردان فلسطین با نماینده روسیه در رام الله دیدار کرد تا درباره معامله قرن با او صحبت کند.

به گزارش تلکسیران به نقل از آرتی عربی، الکساندر لافرنتیف فرستاده روسیه در رام الله با محمود عباس رئیس دولت خودگردان فلسطین دیدار کرد.

در این دیدار محمود عباس آخرین تحولات را بعد از اعلام معامله قرن که توسط آمریکا اعلام شد در اختیار نماینده روسیه قرار داد.

طبق اعلام آژانس خبرگزاری وفا، رئیس تشکیل خودگردان فلسطین در این دیدار گفت: موضع گیری فلسطین و کشورهای عربی و اسلامی رد کردن پیشنهاد دونالد ترامپ برای صلح است چرا که با تمام قوانین بین المللی مخالف است. بر اساس مستندات و قوانینی که وجود دارد باید یک دولت مستقل فلسطینی به وجود آید که پایتخت آن قدس باشد اما معامله قرنی که آمریکایی ها درباره آن سخن  می گویند با چنین اصلی در تعارض است.

طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی وفا محمود عباس در این دیدار همچنین از موضع گیری روسیه که در حمایت از حقوق مردم فلسطین و رد کردن پیشنهاد آمریکا است قدردانی و از نقشی که این کشور در وحدت اراضی فلسطین و برقراری امنیت در این منطقه دارد تشکر کرد.

در این دیدار نماینده روسیه هم اعلام کرد که این کشور از شکل گیری دو دولت بر اساس قوانین بین المللی حمایت خواهد کرد و آنچه که آمریکا اعلام کرده است نمی تواند اختلاف بین طرف های درگیری را حل کند.

کد خبر 13214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =