سکانس جدید سریال قلعه‌نویی - تیم ملی/ لابی با بالا جواب می‌دهد؟

با مخالفت کارخانه فولاد مبارکه سپاهان نسبت به حضور امیر قلعه نویی در تیم ملی فوتبال ایران، انتخاب سرمربی تیم کشورمان وارد فاز تازه‌ای خواهد شد.

به گزارش تلکسیران، شاید روزی که هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال به این نتیجه رسید که سرمربی بعدی تیم ملی ایران گزینه‌ای داخلی باشد فکرش را نمی‌کرد پروسه انتخاب جانشین «مارک ویلموتس» بلژیکی تا این حد پیچیده و گیج کننده شود.

یحیی گل محمدی، امیر قلعه نویی و علی دایی سه مربی ای بودند که از آنها به عنوان گزینه‌های حضور در تیم ملی یاد می‌شد. یحیی گل محمدی که هدایت شهرخودرو را بر عهده داشت، پیش از آنکه بحث نشستنش روی نیمکت تیم ملی جدی شود، به پیشنهاد پرسپولیس پاسخ مثبت داد و راهی این تیم شد.

علی دایی هم گزینه اصلی هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال بود اما گفته می‌شود وی به دلایلی که ریشه در اظهارات سال گذشته اش بعد از برکناری از تیم سایپا دارد، از فدراسیون فوتبال و تیم ملی دور شد.

البته در این میان بحث مربیان خارجی هم به میان کشیده شد و رسانه‌های ایتالیایی از پیشنهاد ۳۰ ماهه فدراسیون ایران به «جیانی دبیاسی» خبر دادند اما فدراسیون این خبر را تکذیب کرد تا تمام نگاه‌ها معطوف به امیر قلعه نویی شود. فدراسیون در حالی که این مربی با باشگاه سپاهان قرارداد داشت، بدون در جریان قرار دادن اصفهانی‌ها، با قلعه نویی وارد مذاکراتی مخفیانه و پنهانی شد.

بزرگترین مشکل قلعه نویی، قرارداد او با باشگاه سپاهان بود. قلعه نویی پیش از شروع این فصل از مسابقات لیگ برتر شاید فکرش را نمی‌کرد که یک روز مارک ویلموتس اخراج شود و فدراسیون از او بخواهد که روی نیمکت تیم ملی بنشیند وگرنه حتماً بند جدایی از تیم در صورت «پیشنهاد از تیم ملی» را در قراردادش می‌گنجاند.

مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان بارها به صراحت اعلام کرد که قلعه نویی با این باشگاه قرارداد دارد و طرفین از عملکرد هم راضی هستند. قلعه نویی حضورش در تیم ملی را منوط به گرفتن رضایت باشگاه از سوی فدراسیون نشین‌ها کرد و سپاهان هم روی موضع خود مبنی بر عدم جدایی این مربی تاکید داشت.

سرانجام کار تا جایی بالا گرفت که کارخانه فولاد مبارکه سپاهان هم وارد ماجرا شد و طرف باشگاه زیرمجموعه خود را گرفت. روابط عمومی کارخانه با انتشار پیامی بر حفظ سرمربی سپاهان و عدم حضور وی در تیم ملی تاکید کرد: «مجموعه بزرگ فولاد مبارکه اصفهان در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود و تأمین نظر هواداران باشگاه سپاهان، ادامه حضور جناب آقای قلعه نویی در سپاهان بعنوان یک سرمربی پر افتخار را لازم دانسته، اعلام می‌دارد همچون گذشته همگام با مردم و هواداران برای ادامه حس امید و قهرمانی این تیم همه تلاش خود را جهت حفظ آرامش و سربلندی نام این باشگاه معطوف خواهد کرد. امیدواریم با حمایت‌های هواداران و مسئولین محترم، تیم پر افتخار سپاهان همچنان نوید بخش امید روزهای پرنشاط برای مردم و طرفداران این تیم پر افتخار باشد.»

اگر لابی و فشار خاصی برای حضور قلعه نویی در تیم ملی صورت نگیرد باید این پیام را فصل الخطاب تلقی کرد که آب پاکی را روی دست فدراسیون و مربی سپاهان ریخته است. با این حال این احتمال را هم باید داد که امیر قلعه نویی بتواند با مقام‌هایی بالاتر از مسئولان کارخانه فولاد مبارک وارد مذاکره شود و موافقت برای حضور در تیم ملی را بگیرد.

فدراسیون فوتبال مجدداً وارد فاز جدیدی از انتخاب سرمربی تیم ملی شده است و شاید مجبور شود کار را به طور موقت به وحید هاشمیان کاپیتان سابق تیم ملی و دستیار مارک ویلموتس بسپارد.

در روزهایی که پایان کار سرمربیگری «کارلوس کی روش» با ایران به یک سال رسیده است، فوتبال ایران شاید این حجم از سردرگمی و بلاتکلیفی را به خود ندیده بود و حالا در جستجوی آرامش از دست رفته اش است.
کد خبر 13182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =