واکسینه شدن ۶۴ درصد جمعیت بالای ۱۵ سال در آذربایجان‌شرقی

تبریز- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تاکنون ۶۴ درصد جمعیت بالای ۱۵ سال آذربایجان‌شرقی واکسینه شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباسعلی درستی اظهار داشت: روند کاهشی ابتلاء به کرونا در استان آذربایجان‌شرقی آغاز شده است، روزانه نتیجه کمتر از ۷۰۰ آزمایش کرونا در استان مثبت می‌شود و ۲۲ تا ۲۳ نفر نیز بر اثر ابتلاء به کرونا فوت می‌کنند.

وی همچنین با اشاره به تسریع روند واکسیناسیون در استان و در عین حال کاهش استقبال از تزریق واکسن کرونا، ادامه داد: تاکنون ۶۴ درصد جمعیت بالای ۱۵ سال آذربایجان‌شرقی واکسینه شده‌اند، در حالی که برای جلوگیری از بروز پیک ششم کرونا باید این رقم به ۸۰ درصد افزایش یابد.

درستی یادآور شد: رسانه‌ها در تشویق مردم به واکسیناسیون سریع همکاری مناسبی دارند و مردم نیز نباید معطل کنند؛ واکسن‌های خوبی مثل سینوفارم و برکت به مقدار کافی موجود است و آسترازنکا نیز به محض تحویل، ارائه می‌شود اما واکسن‌هایی مثل فایزر تزریق نخواهد شد.

وی با بیان اینکه ۲۷۰ مرکز واکسیناسیون در آذربایجان‌شرقی اکنون مشغول خدمات‌رسانی به مردم هستند، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۵ مرکز تجمیعی و ۲۸ مرکز تزریق واکسیناسیون در تبریز ارائه خدمت می‌کنند و طرح واکسیناسیون خانه به خانه نیز در برخی شهرهای کوچک استان در حال اجراست.

کد خبر 131655

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =