آیا پیدا شدن پوکه‌های واکسن فایزر در مهاباد صحت دارد؟

ایرنا نوشت: شایعه پیدا شدن صدها پوکه واکسن کرونای فایزر معدوم شده در حاشیه رودخانه مهاباد که در فضای مجازی منتشر شده است توسط شبکه بهداشت و درمان مهاباد تکذیب شد.

خبر پیدا شدن پوکه های واکسن کرونای فایزر پیدا شدن صدها پوکه خالی واکسن فایزر در مهاباد روز گذشته توسط یکی از پایگاه های خبری محلی در فضای مجازی این شهرستان منتشر و به سرعت دست به دست و سووالات متعددی را در اذهان مردم بوجود آورد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: این پوکه های شیشه ای پیدا شده در حاشیه رودخانه مهاباد مربوط به واکسن کرونای فایزر نبوده و دارویی از همین شرکت خارجی است که مربوط به بیماری کووید ۱۹ نیست.

بهاءالدین حسینی افزود: پس از بررسی های انجام شده مشخص شد این پوکه ها مربوط به داروی "دپومدرول" است که با توجه به تولید داروی مشابه آن در داخل کشور به نام "متیل پردنیزولون" واردات آن محدود شده و مدت هاست که از طریق مبادی رسمی پخش داروی کشور توزیع نشده است.

وی اضافه کرد: تصاویر پوکه های منتشر شده در فضای مجازی از مبادی قاچاق وارد کشور شده و مسوولان امر در حال پیگیری موضوع فوق و انگیزه عاملان آن هستند.

حسینی درمورد شایعه وجود واکسن کرونای فایزر در جامعه نیز افزود: زنجیره سرد واکسن فایزر، دمای منفی ۶۰ تا ۷۰ درجه سانتیگراد است و به این دلیل، امکان جابجایی آن بین کشورها وجود ندارد و با فرض محال اگر واکسنی نیز به صورت قاچاق وارد کشور شود در جابجایی بطور قطع اثربخشی خود را از دست می دهد.

فرماندهی انتظامی مهاباد هم دراطلاعیه ای پیدا شدن صدها پوکه واکسن کرونای فایزر معدوم شده در این شهرستان را تکذیب کرده و از شهروندان خواست اخبار را از منابع رسمی و رسانه های معتبر پیگیری کنند.

46

کد خبر 131523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =