واکنش اتحادیه تهیه کنندگان به اظهارنظر وزیر ارشاد

اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران طی اطلاعیه‌ای از سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در صیانت از شاکله اصلی این وزارت خانه استقبال کرد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی سازمان سینمایی کشور، متن کامل این بیانیه که در آن از دخالت‌های سازمان صدا و سیما در حوزه‌ی وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد انتقاد شده بدین شرح است:

«سخنان اخیر وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص صیانت از شاکله‌ی اصلی این وزارتخانه موجب دلگرمی دست اندرکاران سینمای ایران شد. همانگونه که در بیانیه‌ی هفت ماده‌ای اخیرمان تاکید کرده‌ایم یکی از اقدامات لازم که می‌تواند به تعالی سینمای ایران منجر شود، برگرداندن مسئولیت شبکه نمایش خانگی به سازمان سینمایی کشور است.

واگذاری مسئولیت شبکه نمایش خانگی به سازمان صدا و سیما و زیر مجموعه‌های آن، یعنی واگذاری سرنوشت یکی از پر تماشاگرترین رسانه‌های نمایشی به رقیبی که طی سال‌های گذشته ثابت کرده نمی‌تواند تماشاگرانش راجذب کند. کاهش شدید مخاطبان تلویزیون ملی کشورمان در دهه‌های گذشته شاهدی بر این مدعا ست.البته اگر هدف، از بین بردن شبکه بالنده‌ی نمایش خانگی و کوچ دادن تماشاگران ایرانی به سمت شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان باشد، در این صورت این واگذاری، چنین ثمره‌ی تلخی خواهد داشت.

تلویزیونی که با صرف هزینه هزاران میلیارد تومان نتوانسته به ساخت برنامه‌های در شان مردم عزیز کشورمان اقدام کند، چگونه میتواند با سرمایه بخش خصوصی برخوردی منصفانه و از سر آگاهی داشته باشد.

اتحادیه تهیه کنندگان دخالت تلویزیون را در صدور مجوز به سامانه‌های V.O.D و محصولات شبکه نمایش خانگی، قانونی نمی‌داند و از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌خواهد ازشاکله این وزارتخانه همچنان دفاع کند و مطمئن باشد که سینمای ایران حامی این اقدامات خواهد بود.»

 انتهای پیام/


 
کد خبر 131522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =