تصویر جدید فضانوردان چشم‌بادامی از کره ماه بر فراز زمین

چین عکسی از ماه که توسط "تانگ‌هنگبو" فضانورد چینی در حین اقامت در ماژول اصلی تیانه در ایستگاه فضایی چین گرفته شده بود را رونمایی کرد.

به گزارش تسنیم؛ کشور چین روز سه‌شنبه عکسی از ماه که توسط "تانگ‌هنگبو" فضانورد چینی در حین اقامت در ماژول اصلی تیانه در ایستگاه فضایی چین گرفته شده بود را رونمایی کرد. با انتشار عکس‌های جدید و خیره‌کننده خدمه ایستگاه فضایی چین از فضا،‌ انحصار آمریکا،‌ ناسا و تلسکوپ فضایی هابل در این زمینه شکسته شده است.

ایستگاه فضایی چین به تازگی در خارج از جو کره زمین مستقر شده و به عنوان یک رقیب جدی برای ایستگاه فضایی بین‌المللی خود را مطرح کرده است. کار ساخت ایستگاه فضایی "تیان‌هه" از ماه آوریل گذشته آغاز شده و بعد از آن یک فضاپیما حامل غذا و سوخت به این ایستگاه منتقل شده است و در نهایت نیز در سومین ماموریت،‌ سه فضانورد چینی با فضاپیمای شنژو 12 راهی فضا شدند.

اخیراً‌ ایستگاه فضایی این کشور، عکس‌های خیره‌کننده‌ای از کره زمین از طریق لنز تاکونوت‌ها (فضانوردان چینی) ثبت کرده بود که این تصاویر توسط دفتر مهندسی فضایی چین منتشر شده است و این عکس‌ها توسط سه فضانورد چینی مستقر در واحد اصلی تیان‌هه در ایستگاه فضایی چین منتشر شده است.

کد خبر 131519

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =