آخرین جزئیات ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس/ امسال یک میلیون و ۶۰۰ هزار کلاس اولی داریم

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش به تشریح آخرین جزئیات ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس پرداخت و گفت: امسال یک میلیون و ۶۰۰ هزار کلاس اولی داریم.

رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفتگویی به تشریح آخرین جزئیات ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس پرداخت و اظهار کرد: ثبت‌نام در پایه اول ابتدایی به نسبت پیش‌بینی ما ۹۷.۶۵ درصد است و به نسبت موالید، از عدد ۱۰۰ درصد را در نرخ ثبت‌نام عبور کردیم.

وی افزود: به عبارت دیگر بر اساس نرخ موالید تعداد دانش‌آموز ۶ سال تمام، یک میلیون و ۵۴۰ هزار نفر است که در حال حاضر یک میلیون و ۶۰۰ هزار و ۷ دانش‌آموز کلاس اولی ثبت‌نام شده‌اند که بخشی از این دانش‌آموزان در سال گذشته ثبت‌نام نکردند.

حکیم‌زاده ادامه داد: در کل دوره ابتدایی به نسبت پیش‌بینی‌مان، ۹۶.۱۳ درصد دانش‌آموزان ثبت‌نام کرده‌اند که این رقم در دوره متوسطه اول ۸۸.۳۶ درصد و در دوره متوسطه دوم ۸۰ درصد است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: فرم‌های انتخاب رشته دانش‌آموزان پایه دهم در حال ثبت در سامانه سناد است که این دسته از دانش‌آموزان نیز به اطلاعات دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم اضافه می‌شوند.

وی افزود: نسبت به سال گذشته از نظر روند ثبت‌نام وضعیت بهتری داریم.

کد خبر 131126

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =