معامله قرن تنها 6 درصد کرانه باختری و نوارغزه رابه ما می‌دهد

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در اظهارات امروز خود از قطع هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی صحبت و تأکید کرد «معامله قرن» را نمی‌پذیرد.

به گزارش تلکسیران، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان امروز (دوشنبه) در جلسه هفتگی هیأت دولت اعلام کرد «طرح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تنها شش درصد خاک کرانه باختری و نوار غزه را به ما می‌دهد و دولت فلسطین را به شش بخش تقسیم می‌کند».

بر اساس گزارش «دنیا الوطن»، عباس در ادامه گفت: پس از اعلام طرح موسوم به «معامله قرن» هماهنگی امنیتی متوقف خواهد شد و به اسرائیل خواهیم گفت در صورت ادامه پروژه آمریکا تمام مسؤولیت بر عهده تل‌آویو است.

وی افزود: اگر آمریکایی‌ها به این طرح ادامه دهند، تحریم (در ارتباط با آمریکا) گزینه پیش روست؛ ما به آنها گفتیم که با دولت آمریکا و کاخ سفید صحبت نخواهیم کرد، تنها از طریق یک کانال صحبت می‌کردیم و اکنون این کانال نیز باید قطع شود.

عباس ضمن تأکید بر اینکه باید ماهیت طرح آمریکا را دریافت، افزود، تشکیلات خودگردان از زمانی که آمریکا قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل معرفی کرد، تصمیم به قطع روابط با این کشور گرفت.

وی افزود، ابدا با این موضوع که منطقه موسوم به «مثلث» در شمال فلسطین اشغالی تحت حاکمیت تشکیلات خودگردان قرار بگیرد، موافقت نخواهد کرد.

بندی از معامله قرن پیشنها می‌کند تجمعات مسکونی در مثلث متشکل از « کفر قرع ،عرعرة ، باقة الغربیة ، أم الفحم، قلنسوة، الطیبة ، کفر قاسم ، الطیرة، کفر برا و جلجولیة» تحت حاکمیت تشکیلات خودگردان قرار بگیرد و دو روستای «جت و قری زیمر» به دلیل موقعیت راهبردی و جغرافیایی منحصر به فرد زیر سلطه اسرائیل بماند.

معامله قرن سه‌شنبه هفته گذشته در آمریکا رونمایی شد و تشکیلات خودگردان از همان ابتدا به همراه گروه‌های فلسطینی آن را رد کرد.

کد خبر 13102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =