قرعه‌کشی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان؛ الهلال،حریف پرسپولیس شد

پرسپولیس در دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف الهلال عربستان برود.

به گزارش مشرق، قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از حدود ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه صبح به وقت تهران در کوالالامپور به صورت برخط آغاز شد تا هشت تیم حاضر در این مرحله رقبای خود را بشناسند.

همانطور که مطلع هستید رقابت‌ها در این مرحله و دور بعدی به صورت جداگانه در ۲ منطقه شرق و غرب برگزار می‌شود. چهار تیم حاضر در شرق باید در خاک کره جنوبی به مصاف هم بروند و در منطقه غرب هم عربستان، میزبان خواهد بود. تیم‌های برنده دور یک چهارم نهایی از دل یک، تک بازی بیرون خواهند آمد و به نیمه‌نهایی صعود می‌کنند.

کره جنوبی با داشتن سه نماینده(پوهانگ استیلرز، جونبوک هیوندای و اولسان هیوندای) بیشترین نماینده را در این مرحله دارد. عربستان با ۲ تیم(النصر و الهلال) در رده بعدی قرار دارد و سه کشور ایران(پرسپولیس)، امارات(الوحده) و ژاپن(ناگویا گرامپوس) هم یک سهمیه خواهند داشت.

پرسپولیس ایران برای دومین سال متوالی به این مرحله می‌رسد و چهارمین حضور خود در ورژن جدید مسابقات در این مرحله را تجربه می‌کند. سرخپوشان تهرانی در هر سه حضور قبلی موفق شده‌اند از مرحله یک چهارم نهایی به سلامت عبور کنند.

در ابتدا داتو ویندسور جان، دبیرکل AFC راجع به مسابقات و نحوه برگزاری مسابقات صحبت کرد و در ادامه کلیپی پخش شد. در این کلیپ راجع به قوانین و سازوکار برگزاری قرعه‌کشی صحبت شد.

برگزاری قرعه‌کشی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان ؛ الهلال،حریف پرسپولیس شد

اما قرعه‌کشی این مرحله به قرار زیر است:

الوحده امارات- النصر عربستان

پرسپولیس-الهلال عربستان

جونبوک موتورز کره جنوبی- اولسان هیوندای کره جنوبی

پوهانگ استیلرز کره جنوبی- ناگویا گرامپوس ژاپن

بدین ترتیب پرسپولیس باید به مصاف تیمی برود که استقلال را در دور یک هشتم نهایی با ۲ گل شکست داده بود.

مسابقات مرحله یک چهارم نهایی در ۲ روز ۲۴ و ۲۵ شهریور به انجام می‌رسد که رقابت‌های غرب در روز شنبه ۲۴ شهریور خواهد بود و مسابقات شرق در روز یکشنبه ۲۵ شهریور به انجام می‌رسد.

دور نیمه‌نهایی هم طی روزهای ۲۷ و ۲۸ شهریور برگزار می‌شود. فینال غرب آسیا در روز سه شنبه و فینال شرق آسیا در روز چهارشنبه به انجام می‌رسد.

مسابقه فینال روز دوم آذرماه برگزار می‌شود.

برگزاری قرعه‌کشی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان ؛ الهلال،حریف پرسپولیس شد

کد خبر 130631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =