آخرین اخبار

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون بیش‌ از 713 دستگاه ماینر از 40 مرکز غیر مجاز استخراج رمز ارز در سطح این استان کشف و ضبط شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "خلیل عوض زاده" اظهار داشت: از این تعداد دستگاه، 248 مورد از ابتدای سالجاری تاکنون از 19 مرکز غیر مجاز استخراج رمز ارز در سطح استان کشف و ضبط شده است.

وی ادامه داد: جریمه در نظر گرفته شده برای صاحبان 19 مرکز تولید رمز ارز غیر مجاز 62 میلیارد ریال است که بخشی از این جریمه پرداخت و بخش دیگر آن در حال وصول است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به سهم بالای مصرف برق دستگاه های ماینر، کشف و ضبط مراکز غیر مجاز تولید رمز ارز از برنامه‌های مهم و دنبال کننده این شرکت است.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های‌ ماینر، علاوه بر مصرف بالای برق، باعث فشار مضاعف بر شبکه توزیع، ایجاد نوسان در شبکه و در نهایت خسارت به لوازم برقی مشترکان می‌شود.

عوض زاده با بیان اینکه همراهی و ارائه گزارش های مردمی نقش مهمی در شناسایی و کشف مراکز غیر مجاز رمز ارز دارد گفت: عموم هم استانی‌ها می‌توانند اطلاعات خود درباره استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمز ارز را در سامانه "سمات"

شرکت توانیر یا تماس با دفتر حراست شرکت توزیع برق استان به شماره ۳۱۱۳۷۱۰۴ و یا سامانه ۱۲۱ ثبت کنند.

وی از ارائه پاداش به معرفی کنندگان مراکز غیرمجاز رمز ارز خبر داد و بیان کرد: عاملان کشف و معرفی این مراکز طبق دستورالعمل تا سقف ۲۰ میلیون تومان پاداش دریافت خواهند کرد.

این گزارش حاکی است، هر دستگاه ماینر معادل یک دستگاه کولر گازی ۲۴ هزار مصرف برق دارد که این مهم فشار بسیار زیادی را به شبکه تحمیل و زمینه آسیب جدی به تجهیزات شبکه و لوازم برقی شهروندان فراهم خواهد کرد.

کد خبر 130092

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =