آخرین اخبار

افتتاح ۵۰ کیلومتر بزرگراه تا پایان سالجاری در سیستان و بلوچستان

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: با اتفاقات کم‌نظیر طی ۲ سال اخیر شاهد جهش در ساخت بزرگراه در استان بودیم بطوریکه هم‌اینک۱۴۷ کیلومتر بزرگراه در حوزه تحت پوشش این اداره کل در حال ساخت است که ۵۰ کیلومتر آن تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل راه و شهرسازی استان، عطاالله اکبری با بیان اینکه افزون‌بر ۳۰۰۰ نفر در ۲۵ کارگاه راه‌سازی حوزه تحت پوشش راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان فعالیت دارند اظهارکرد: ساخت مسیرهای ارتباطی بویژه بزرگراه‌ها یکی از مهمترین شاخص‌های توسعه‌یافتگی مناطق مختلف محسوب می‌شود و بهبود مناسبات اقتصادی و تجاری را در کنار افزایش ایمنی تردد مسافران به همراه دارد.

وی با بیان اینکه با توجه به نیاز سیستان و بلوچستان در نظر داریم سال آینده عملیات ساخت حدود ۹۰ کیلومتر بزرگراه را در این استان عملیاتی کنیم افزود: این در حالیست که بخش قابل توجهی از مطالبه پیمانکاران پرداخت نشده است.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در مجموع تاکنون در حوزه راه‌های تحت پوشش این اداره کل ۲۵۰ کیلومتر بزرگراه به بهره‌برداری رسیده است گفت: امیدواریم باقی‌مانده مسیرها در یک برنامه زمان‌بندی سه ساله در صورت اختصاص به موقع اعتبارات آماده افتتاح شود. 

وی خاطرنشان کرد: وجود راه‌های متعدد، مسیرهای تاریخی باستانی مانند جاده ابریشم گواه بر این موضوع است که سیستان و بلوچستان به دلیل برخورداری ذاتی‌اش از جایگاه استراتژیک در عرصه بین‌المللی همواره به راه و زیرساخت‌های ارتباطی به عنوان پتانسیلی برای توسعه نیاز داشته و دارد.

اکبری با تاکید بر اینکه سیستان و بلوچستان به دلیل برخورداری از مزیت ترانزیتی‌ و قرار گرفتن در شاهراه اقتصاد بین‌المللی که به سبب موقعیت جغرافیایی و همجواری با ۲ کشور پاکستان و افغانستان و آب‌های آزاد ایجاد شده نیازمند توسعه بزرگراه‌ها است ادامه داد: این اداره کل در ۲ سال اخیر بر این مهم اهتمام ویژه‌ای داشته تا مسیر توسعه  این استان هر چه سریع‌تر هموار شود.

انتهای پیام

کد خبر 130078

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =