آخرین اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام از اتصال ۷۰۰ خانوار این استان به شبکه ملی اطلاعات خبرداد.

مهندس «عباس بیرامی» در گفت‌وگو با ایسنا،  با اعلام این خبر، اظهار کرد: ۸  روستای شهرستانهای ملگشاهی،آبدانان و دهلران با جمعیتی بالغ بر سه هزار نفربه شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

وی با بیان اینکه برای اتصال این روستاها ۴سایت تلفن همراه ارتقاء تکنولوژی انجام شده است ، تصریح کرد: روستاهای شهرک وحدت و عین خوش دهلران ، میان تنگ ملگشاهی،آبطاف علیا،آبطاف سفلی ، تپه حمام علیا،تپه حمام سفلی،تپه حمام وسطی آبدانان به اینترنت پرسرعت مجهز و اعتبارات این طرح ها از محل اعتبارات توسعه روستایی وزارت ارتباطات تأمین شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام با اشاره  به برنامه وزارت ارتباطات برای اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات ، گفت: تاکنون اتصال ۹۰درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات پایان یافته و پوشش۹۶ درصدی جمعیت استان محقق شده است.

بیرامی تصریح کرد: از نیمه دوم سال گذشته تاکنون بیش از ۱۱ هزار و ۶۰۰ خانوار روستایی استان با جمعیت بیش از ۴۳ هزار نفر از محل جذب اعتبارات توسعه روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین همکاری شرکت مخابرات در برگردان شبکه همراه استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل شدند.

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان از اتصال روستای «دلفان‌آباد» شهرستان دره شهر در هفته گذشته خبردادو گفت: نصب تجهیزات سایت جدید با تکنولوژی ۴G در روستای «لرینی» شهرستان سیروان آغاز شده  و با اتمام نصب تجهیرات، این روستا  به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهد شد.

انتهای پیام

کد خبر 130068

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =