آخرین اخبار

طالبان: افغان‌ها قربانی ۱۱ سپتامبر شدند

عضو ارشد دفتر سیاسی طالبان اعلام کرد که هیچ یک از اتباع افغانستان در حملات ۱۱ سپتامبر نقشی نداشتند و ۲۰ سال پیش نیز طالبان این حملات را محکوم کرده بود.

به گزارش مشرق، ‌سهیل شاهین از سخنگویان طالبان در پرسشی درباره نقش آن‌ها در واقعه ۱۱ سپتامبر گفت: هیچ افغانی در واقعه ۱۱ سپتامبر دخیل نبود آن زمان من در سفارت (افغانستان در اسلام‌آباد) به عنوان معاون سفیر مشغول بودم، ما این رویداد را محکوم کردیم و اعلام نمودیم که برای یافتن مقصران واقعی همکاری می‌کنیم.

شاهین در گفت‌وگو با «راشاتودی» اظهار داشت که مردم افغانستان خواستار حل و فصل این رویداد از طریق گفت‌وگو و جلوگیری از حمله به افغانستان بود اما ما قربانی نتیجه ۱۱ سپتامبر شدیم، درحالیکه هیچ افغان در آن دخیل نبود.

وی در رابطه با بدرفتاری، بازداشت موقت و شکنجه خبرنگاران نیز گفت: ما با گزارش بی‌طرفانه مشکلی نداریم اما آن‌ها باید از وزارت کشور مجوز داشته باشند و مکان و مورد اعتراض خود را از پیش مشخص کنند.

عضو ارشد دفتر سیاسی طالبان اظهار داشت: تظاهرات بدون اطلاع مقامات انجام شد مردم به خیابان‌ها ریختند و الفاظ تحریک‌آمیزی را استفاده می‌کردند و متوسل به اقدامات تحریک‌آمیز می‌شدند تا نیروهای امنیتی را مجبور به واکنش کنند.

وی همچنین مدعی شد: آن‌ها تلاش می‌کردند تا وارد ارگ ریاست جمهوری شوند، در حالیکه ما گزارش‌هایی دریافت کرده بودیم که برخی اعضای داعش در پوشش زنان تظاهرات‌کننده می‌خواستند وارد ارگ ریاست جمهوری شوند و جایی که رهبران ما اقامت دارند حمله انتحاری کنند. به همین دلیل بود که نیروهای امنیتی ما مجبور شدند آن‌ها را متوقف کنند.

کد خبر 129871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =