جهان در حل چالش های جهانی عقب مانده است

تهران- ایرنا- بنا به گفته رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، جهان در حل بزرگترین چالش های جهانی و نیل به اهداف توسعه پایدار عقب مانده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از تارنمای رسمی سازمان ملل، ولکان بازکر رئیس مجمع عمومی سازمان ملل در آخرین کنفرانس مطبوعاتی خود در نیویورک گفت: ابزارها و سازوکارهای پیشگیری سازمان ملل متحد باید بازنگری شود. سازمان ملل متحد نمی تواند فقط به بحران ها پاسخ دهد، بلکه باید با پیش بینی به موقع و آمادگی کافی برای مقابله با بحران های جهانی یک نهاد پیشگیرانه باشد.

وی با تاکید بر لزوم رسیدگی به آسیب پذیری زنان و کشورهای فقیر تصریح کرد: همه گیری کووید-۱۹ نادرستی بسیاری از فرضیه ها را نشان داد به عنوان نمونه، دیپلماسی موثر نیازی به تعامل رو در رو ندارد و یا اینکه جهان ناگزیر به سوی برابری بیشتر پیش خواهد رفت. به گفته وی، دیپلماسی نمی تواند صرفا به صورت مجازی انجام شود.

این دیپلمات و سیاستمدار اهل ترکیه افزود: طی یک سال گذشته، مجمع عمومی سازمان ملل میزبان جلساتی در موضوعاتی همچون بحران غزه، حقوق بشر در میانمار یا وضعیت بشردوستانه در سوریه بوده است. وی ابراز امیدواری کرد که این نهاد به این مسیر ادامه دهد و دربرابر مشکلات فوری که بر جهان ما تأثیر می گذارد عقب نشینی نکند.

عبدالله شهید وزیر امور خارجه مالدیو در هفتاد و ششمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل در پایان ماه جاری جانشین ولکان بازکر خواهد شد.

از آغاز بحران شیوع کرونا تاکنون، بیش از ۲۵۵ میلیون و ۴۸۷ هزار نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده اند که از این میان بیش از ۴ میلیون و ۶۴۴ هزار نفر جان خود را از دست داده و بیش از ۲۰۲ میلیون نفر تاکنون بهبود یافته اند.

کد خبر 129869

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =