رزمایش مشترک روسیه با هشت کشور از جمله بلاروس، هند و پاکستان

ارتش روسیه از ورود نیروهای نظامی هفت کشور به منطقه‌ای در نزدیکی مرز این کشور با بلاروس برای مشارکت در رزمایش نظامی مشترک خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، منطقه نظامی غرب روسیه طی بیانیه‌ای از ورود نیروهای نظامی هفت کشور به منطقه «نیژنی نووگراد» این کشور برای مشارکت در رزمایش نظامی زاپاد-۲۰۲۱ خبر داد. 

براساس گزارش خبرگزاری تاس، هواپیماهای نظامی باری نیروی هوافضای ارتش روسیه  ۵۰۰ نیروی نظامی از کشورهای ارمنستان، هند، قزاقستان، قرقیزستان، مغولستان، پاکستان و سریلانکا را در کمپ‌های آموزشی منطقه نظامی غرب روسیه پیاده کردند. نیروهای نظامی شرکت کننده در حال دریافت تسلیحات و تجهیزات نظامی خود و آماده سازی برای برگزاری رزمایش هستند. 

به گفته ارتش روسیه، طی پنج روز آینده در رزمایش استفاده از تسلیحات و تجهیزات سخت افزاری مثل تانک‌های T-72، نفربرهای زرهی BMP-2، سلاحهای AK-74 و مسلسلهای PKM مشارکت خواهند کرد.  

رزمایش استراتژیک مشترک زاپاد ۲۰۲۱ در محدوده تمرینی نظامی روسیه و بلاروس بین روزهای ۱۰ تا ۱۶ سپتامبر برگزار خواهد شد. طرح رزمایش بر اساس سناریوهای تنش‌های نظامی و سیاسی علیه یک کشور فرضی است. در مجموع بیش از ۲۰۰ هزار نیروی نظامی، بالغ بر ۸۰ هواپیما و بالگرد نظامی و در مجموع ۷۶۰ قطعه انواع سلاحهای مختلف در این رزمایش استفاده خواهد شد. 

روسیه و بلاروس بارها تاکید کرده اند که هدف از برگزاری این رزمایش دفاعی است و علیه هیچ کشوری نیست.

انتهای پیام/ص

کد خبر 128757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =