۲ همت نقدینگی به مقصد پارکینگ، خارج شد

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در آخرین هفته مرداد ۱۴۰۰، برابر با ۳۵۰ هزار و ۷۰۷ میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، بیش از یک هزار و ۹۶۶ میلیارد تومان دارایی از این صندوق‌ها کسر شده است.

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت پرداخته‌شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در آخرین هفته مرداد ۱۴۰۰، برابر با ۳۵۰ هزار و ۷۰۷ میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، بیش از یک هزار و ۹۶۶ میلیارد تومان دارایی از این صندوق‌ها کسر شده است.

 

پس از ارائه جدول زیر که بر اساس میزان بازدهی سالیانه صندوق‌های درآمد ثابت ارائه شده، موارد اصلی به‌صورت جداگانه توضیح داده‌شده است:

ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در پایان هفته گذشته به ۳۵۰ هزار و ۷۰۷ میلیارد تومان رسید متوسط ارزش ۸۸ صندوق، کماکان بالای ۴ همت قرار دارد.

ترکیب برنده هفتگی دست نخورد!

بهترین عملکرد ماهیانه را دو صندوق «مشترک صنعت و معدن» با ۱.۷۷ درصد بازدهی مثبت و «یکم کارگزاری بانک کشاورزی» با ۱.۵۱ درصد بازدهی به خود اختصاص دادند.

همچنین ضعیف‌ترین بازدهی مربوط به دو «با درآمد ثابت کوثر یکم» و «با درآمد ثابت تصمیم» به ترتیب با ۱.۰۷ درصد و ۰.۲۲ درصد بازدهی منفی بوده است.

البته باید اشاره داشت که از بین ۸۷ صندوق، تنها ۳ صندوق «کوثر یکم»، «با درآمد ثابت تصمیم» و «نیکوکاری لوتوس رویان» بازدهی منفی را از خود برجای گذاشته بود.

ترکیب فصلی صندوق‌ها کماکان دستخوش تغییر!

بهترین عملکرد سه‌ماهه را صندوق با درآمد «اعتماد داریک» با ۹.۷۸ درصد بازدهی داشته است.

بدترین عملکرد فصلی را نیز ۲ صندوق «مشترک اندیشه فردا» و «کامیاب آشنا» با بازدهی منفی ۸.۱۱ درصد و ۸.۷۴ درصد منفی بودند و البته تنها قرمزپوش‌های لیست سه ماهه بودند.

بهترین عملکرد سالیانه را صندوق «با درآمد ثابت کوثر یکم» با ۳۱.۱۱ درصد و «سپر سرمایه بیدار» با ۲۵.۰۸ درصد داشته‌اند.

کمترین بازدهی محقق شده سالیانه نیز مربوط به دو صندوق «الماس کوروش» و «خاتم ایساتیس پویا» به ترتیب با ۳۱.۱۱ درصد و ۲۵.۰۸ درصد بازدهی منفی بوده است.

کد خبر 125158

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =