غارت جنگل از ادعا تا واقعیت/ منابع طبیعی تکذیب کرد

نوشهر- طی روزهای اخیر ویدئویی مربوط به غارت جنگل در فضای مجازی دست به دست می‌شود اما منابع طبیعی مازندران با رد این مسئله معتقد است محموله های چوبی مربوط به زراعت چوب است.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: ویدئوئی از غارت جنگل و حمل محموله چوب آلات قطع شده جنگلی، صف‌های کیلومتری کامیون‌ها برای انتقال چوب به کارخانه‌ای در نشتارود مازندران، طی روزهای اخیر دست به دست و بازنشر می‌شود.

در این ویدئو، روای که یک فرد غیربومی است با اشاره به صف‌های کیلومتری از کامیون‌هایی حامل چوب آلات جنگلی، از آن به عنوان غارت جنگل‌های شمال یاد و عنوان می‌کند این محموله‌ها در انتقال چوب به کارخانه‌ای در نشتارود مازندران هستند.

عبدالرضا سنگاری مدیرکل منابع طبیعی مازندران – نوشهر در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه طرح تنفس جنگل از سال ۱۳۹۵ اجرا شده است، افزود: از آن به بعد بهره برداری از جنگل‌های شمال ممنوع شد.

وی با اظهار اینکه از آغاز طرح تنفس تاکنون، حتی درختان شکسته و افتاده نیز از جنگل خارج نشده است، افزود: تمامی پروانه‌های قطع‌های دستی نیز همزمان با اجرای طرح تنفس جنگل جمع آوری شده است.

وی ادامه داد: محموله‌های چوبی مورد اشاره در ویدئو مربوط طبق مستندات موجود شامل مجوزهای حمل و بارگیری مربوط به محموله‌های چوبی خارج از استان‌های شمالی و از مزارع شخصی و یا زراعت چوب تهیه شده ست.

سنگاری با اظهار اینکه محموله‌های چوبی از گونه‌های صنوبر، توت، پالونیا، بید، آلوچه وغیره است، افزود: چوبی که منشأ جنگلی داشته باشد قاچاق است و یگان حفاظت با آن برخورد می‌کند زیرا بازرسی‌های متعدد با مشارکت دستگاه‌های اجرایی کشور برپا شده است.

وی ادامه داد: انتشار این ویدئو با اهداف مغرضانه از پیش تعیین شده برای ازبین بردن اعتماد عمومی جامعه و دستگاه‌های مسئول تهیه شده است.

به گزارش مهر، براساس ویدئو منشر شده، روای فیلم که آن را برای شبکه‌های خارجی و معاند تهیه کرده است، تلاش کرده تا به نوعی احساسات عمومی را جریحه دار کرده و در راستای دلسردی و بی اعتمادی به خدمات گسترده نظام ودستگاه های خدمات رسان گام بردارد.

کد خبر 125125

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =