موضع مصر و اردن درباره معامله قرن چیست؟

یک رسانه رژیم صهیونیستی به موضع قاهره و امان درباره معامله قرن که به زودی از سوی ترامپ رونمایی می شود، پرداخته است.

به گزارش گروه سیاسی تلکسیران، روزنامه صهیونیستی معاریو به نقل از منابع صهیونیستی با اشاره به معامله قرن آورده است: اردن بیش از هر طرف دیگری از طرح ترامپ (معامله قرن) که قرار است از سوی ترامپ رونمایی شود، نگران است. این رسانه صهیونیست می نویسد: این طرح آمریکایی هدفش کمک به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر پیشبرد امور اسرائیل در انتخابات است. تشکیلات خودگردان فلسطین این طرح را پس از درز جزییات آن، به طور کامل رد کرده است زیرا فرصت صلح در آن ناچیز است اما اسرائیل اساس طرح را قبول دارد.

معاریو در ادامه آورده است: احتمال می رود که اردن و مصر موضعی بی طرف داشته باشند یعنی به اعتقاد منابع آگاه در تل آویو، قاهره و امان به دنبال خروج از حادثه به سلامت هستند. یکی از سناریوهای رئیس جمهور آمریکا این است که فشار شدیدی به اردن برای تایید طرح وارد می کند و شاید این فشار همراه با تهدید باشد. بسیاری از مخالفان عبدالله دوم پادشاه اردن از این تحولات به عنوان ابزاری علیه وی بهره می گیرند.

رسانه صهیونیست در ادامه درباره توافق گازی میان تل آویو و امان نیز نوشت: این به بحران دیپلماتیکی شدیدی با اردن منجر می شود به ویژه با توجه به تظاهرات طوفانی ضد توافق با اسرائیل در اردن. اما نکته این است که امان مصمم به اجرای این توافق است و شواهدی برای توجه به خواسته های معترضان وجود ندارد.

معاریو می نویسد: امان از جزییات معامله قرن چیزی نمی دانند اما می داند که فشار شدیدی به آنها از سوی کاخ سفید یا توده مردم وارد خواهد شد.

کد خبر 12206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =