پوتین انتصاب پاشینیان به سمت نخست وزیری ارمنستان را تبریک گفت

رئیس جمهوری روسیه در پیام تبریک خود برای "نیکول پاشینیان"، ابراز امیدواری کرد که فعالیت دولت جدید ارمنستان به ریاست وی باعث تحکیم روابط دوجانبه و تقویت صلح، امنیت و ثبات در کل منطقه قفقاز جنوبی شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد که "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه در پیام تلگرامی، انتصاب مجدد "نیکول پاشینیان" به سمت نخست وزیری ارمنستان را به وی تبریک گفته است.

در پیام پوتین آمده: «نیکول پاشینیان محترم؛ انتصاب شما به سمت نخست وزیری جمهوری ارمنستان را تبریک گفته و برای شما موفقیت و سلامت آرزومند هستم.»  

رئیس جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرده که دولت جدید ارمنستان به ریاست پاشینیان به توسعه هرچه بیشتر روابط دوستانه و متحدانه بین روسیه و ارمنستان کمک کرده و همچنین باعث تقویت صلح، امنیت و ثبات دائمی در منطقه قفقاز جنوبی گردد.»

پوتین تأکید کرد که دولت فدراسیون روسیه از طرف خود آمادگی دارد تا به گفتگوهای سازنده و کارهای مشترک در خصوص حل و فصل مسائل مهم در روابط دوجانبه و  در دستورکار منطقه‌ای ادامه دهد.

لازم به یادآوری است که روز گذشته (دوشنبه) "آرمن سارکیسیان" رئیس جمهوری ارمنستان با انتصاب "نیکول پاشینیان" به سمت نخست وزیری این کشور موافقت کرد. پیش از این، نمایندگان فراکسیون حزب "توافق مدنی" - حزب حاکم در مجلس ملی  (پارلمان) ارمنستان "نیکول پاشینیان" را بعنوان نامزد سمت نخست وزیری این کشور معرفی کرده بودند.

انتهای پیام/

کد خبر 122036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =