سرمایه گذاری بلند مدت در ارزهای دیجیتال ثروتمندمان می‌کند؟

گروهی از کارشناسان حوزه ارز دیجیتال معتقدند که ارز دیجیتال می‌توانند ابزاری برای ایجاد ثروت شخصی در دراز مدت باشد. حتی اگر ارز دیجیتال، دارایی بسیار بی ثباتی باشد، می‌تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا ثروتی را بدست آورند، به ویژه اگر در بلند مدت روی سکه‌های دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

گروهی از کارشناسان حوزه ارز دیجیتال معتقدند که ارز دیجیتال می‌توانند ابزاری برای ایجاد ثروت شخصی در دراز مدت باشد. حتی اگر ارز دیجیتال، دارایی بسیار بی ثباتی باشد، می‌تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا ثروتی را بدست آورند، به ویژه اگر در بلند مدت روی سکه‌های دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب و بر اساس مقاله‌ای از سی ان بی سی، سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال یکی از نمونه کارهایی است که در ماه‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته و معاملات سهام را به عنوان چیزی که آمریکایی‌های به دنبال رشد ثروت در نظر دارند، تحت الشعاع خود قرار داده است.

بر اساس نظرسنجی اخیر NORC، یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه شیکاگو، حدود ۱۳ ٪ از آمریکایی‌ها در سال گذشته ارزهای دیجیتال خریداری یا معامله کرده اند. در این بازه زمانی، ۲۴ ٪ سهام نیز معامله شده اند.

تغییرات بیت کوین، مشهورترین ارز دیجیتال سهمگین است و ماهیت بی ثبات بسیاری از سکه‌های دیجیتال را به نمایش می‌گذارد. در روز جمعه، ارزش بیت کوین به حدود ۳۲۰۰۰ دلار در هر سکه کاهش یافت، اما در روز دوشنبه دوباره به حدود ۴۰۰۰۰ دلار بازگشت، (بالاترین قیمت از ژوئن تاکنون). در روز سه شنبه، این ارز رمزنگاری شده مجدداً سقوط کرد و در حدود ۳۷، ۰۰۰ دلار ۵ ٪ کاهش یافت.

تایرون راس، مدیرعامل Onramp Invest، ارائه دهنده فناوری مدیریت "Cryptoasset" برای مشاوران مالی، گفت: "سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال،   امکانی مخصوص برای افراد جوانتر است. " به گفته راس، مطمئناً سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال نیاز به داشتن یک برنامه مالی مستحکم شامل پس انداز اضطراری و برنامه ریزی بازنشستگی کامل است.

راس گفت: "ابتدا باید یک برنامه مالی داشته باشید و بفهمید که ارزهای دیجیتال در کجای برنامه شما می‌گنجد. " با وجود این، این می‌تواند منطقی باشد که سرمایه گذاران، ارزهای دیجیتال را به عنوان بخشی کلیدی از سهام بلند مدت خود در نظر بگیرند.

به دلیل ماهیت ناپایدار ارزهای دیجیتال، کارشناسان مالی معمولاً آن را برای سرمایه گذاران باهوش فناوری که به یادگیری در مورد دارایی‌های خود زمانی را اختصاص داده اند و زمان زیادی برای سوار شدن بر موج‌ها و  فراز و نشیب‌های بازار ارز دیجیتال دارند، توصیه می‌کنند. افزون بر این‌ها بهتر است با برخی از قوانین این بازار آشنا باشید تا تصمیمات احساسی نگیرید یا با روند نزولی سقوط نکنید.

راس پیشنهاد می‌کند که قیمت ارزهای دیجیتال را اغلب و هر روز چک نکنید. وی گفت: "اگر به آن توجه کنید، اسید معده فوق العاده‌ای خواهید داشت و خیلی سریع افسرده خواهید شد. " کارشناسان مالی معمولاً توصیه می‌کنند فقط مقداری پول را که می‌توانید با خیال راحت از دست بدهید در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید، به عبارت دیگر، نباید همه تخم مرغ‌های خود را در یک سبد قرار دهید.

الکس ماشینسکی، بنیانگذار و مدیرعامل Celsius، وام دهنده ارزهای رمزپایه‌ای که بازده بالایی را پرداخت می‌کند و با استفاده از رمزنگاری وام می‌دهد می‌گوید:"به طور معمول، داشتن ۵ ٪ از درامدها در دارایی‌های پر خطر مانند بیت کوین یا ارزهای دیگر یک قانون ایمن است. البته برای برخی از سرمایه گذاران، ممکن است منطقی باشد که حتی بیشتر به رمزنگاری بپردازند. "

تخصیص سرمایه‌های بیشتر به طور کلی برای سرمایه گذاران جوان‌تر رایج  است که واقعاً به فناوری پشت ارز رمزنگاری اعتقاد دارند و فکر می‌کنند در آینده به طور گسترده تری به کار گرفته می‌شود و وقت انتظار دارند.

مشینسکی گفت:  "اگر ۶۹ سال دارید و سال آینده بازنشسته می‌شوید و به این پول احتیاج خواهید داشت، بدیهی است که ایده خوبی نیست. اما اگر ۲۰ ساله هستید و ۲۰ یا ۳۰ سال آینده را پیش بینی می‌کنید، باید سرمایه گذاری بیشتری داشته باشید. "

کارشناسان همچنین به سرمایه گذاران توصیه می‌کنند که ارزهای دیجیتال را با استفاده از استراتژی‌هایی مشابه استراتژی‌هایی که برای سهام استفاده می‌شود، خریداری کنند و اساساً، به جای اینکه همه آن‌ها را یکجا بخرند، مقادیر کمی پول را به طور مداوم سرمایه گذاری کنند.

مشینسکی گفت: "این موضوع که من قصد دارم ۱۰ برابر پول خود را به دست آورم یا من پولدار خواهم شد درست نیست. در عوض، باید سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را راهی دیگر به سوی استقلال مالی دانست که می‌تواند به مردم کمک کند تورم را با گذشت زمان از بین ببرند. "

جذب سرمایه گذاران جوان و متنوع‌تر
یکی دیگر از مزایای ارزهای دیجیتال است که جذابیت گسترده تری برای سرمایه گذاران دارد که به طور سنتی در ایجاد ثروت طولانی مدت مشکل داشتند، از جمله افراد رنگین پوست، زنان و افرادی که درآمد کمتری دارند. بیش از ۴۰ ٪ از زنان در نظرسنجی اظهار داشتند که ارزهای رمزنگاری شده دارند و در مقابل ۳۸ ٪ گفتند  که سهام تجارت می‌کنند.

افراد رنگین پوست نیز به احتمال زیاد معاملات ارز دیجیتال می‌کنند و  ۴۴ ٪ اظهار داشتند که دارایی دیجیتال را در اختیار دارند در حالی که ۳۵ ٪ سهام دارند؛ و کسانی که سالانه کمتر از ۶۰۰۰۰ دلار درآمد دارند نیز وارد این بازار  می‌شوند و تا  ۳۵ ٪ در ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاری می‌کنند و  بیش از ۲۷ ٪ در سهام سرمایه گذاری می‌کنند.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 120965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =