آخرین اخبار

حریرچی: تعطیلی ۶ روزه فایده‌ای نداشته / در همین تعطیلات، رعایت دستورالعمل‌ها در تهران، البرز، قم، مازندران و گیلان به کمتر از ۴۰ درصد رسیده / در تهران رستوران‌های معروف، پُرِ پُر است؛ هیچ کس هم ماسک ندارد

معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه تعطیلی ۶ روزه فایده‌ای نداشته گفت: یک عادی انگاری در رعایت دستورالعمل‌ها ایجاد شده و هرکسی به دلیلی رعایت نمی‌کند.

معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه تعطیلی ۶ روزه فایده‌ای نداشته گفت: یک عادی انگاری در رعایت دستورالعمل‌ها ایجاد شده و هرکسی به دلیلی رعایت نمی‌کند.

به گزارش «انتخاب»، ایرج حریرچی در یک برنامه زنده تلویزیونی افزود: در همین تعطیلات ۶ روزه رعایت دستورالعمل‌ها در تهران، البرز، قم، مازندران و گیلان به کمتر از ۴۰ درصد رسیده است.

وی گفت: در تهران رستوران‌های معروف پر پر است؛ هیچ کس ماسک ندارد.

معاون کل وزیر بهداشت گفت: نمی‌گذاریم بیماری پشت در بماند، اما اینگونه نیست که به محض مراجعه یک شخص، به سرعت او را بستری کنیم.

حریرچی گفت: شمار بستری‌ها در خیز فعلی، بیشتر از موارد اوج قبلی است.

وی همچنین با بیان اینکه بر اساس برخی از نظرسنجی‌ها ۲۰ تا ۲۸ درصد افراد گفته اند واکسن نمی‌زنند، گفت: در اغلب شهرستان‌ها مراکز واکسیناسیون عمومی در نیمی از ساعات کاری خود مراجعه کننده ندارند!

معاون کل وزیر بهداشت افزود: عواملی از جمله ضعف در سیستم نوبت دهی، تبلیغات منفی و انتشار تصاویر مراکز شلوغ در کاهش استقبال از واکسیناسیون عمومی موثر بوده اند.

معاون کل وزارت بهداشت همچنین گفت: مصوبات ستاد ملی کرونا بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری همچون مصوبات شورای امنیت ملی قانون محسوب می‌شود و همه باید به آن پایبند باشند.

حریرچی افزود: افرادی که در ایام مسلمیه مراسم‌های مذهبی برگزار کردند و افرادی که می‌گویند ما برای محرم امسال دیگر تحمل نداریم و می‌خواهند مراسم‌های خانگی را توسعه دهند باید شجاعت داشته باشند و از مردم عذرخواهی کنند.

وی گفت: هر نوع تجمع بیش از دو نفر از جمله دورهمی خانوادگی یا اجتماع مذهبی و ملی، باعث افزایش انتقال و افزایش مرگ و میر می‌شود.

معاون کل وزارت بهداشت افزود: مقام معظم رهبری مراسم مذهبی را به تنهایی و مظلومانه برگزار می‌کنند و حتی زمانی که واکسن می‌زدند تاکید کردند که همه باید مطابق مصوبات ستاد ملی کرونا رفتار کنند، هیچ کدام از مراجع تقلید ما نیز از برپایی مراسم‌های صد نفری و هزار نفری حمایت نکرده اند پس چرا بعضی‌ها کاسه داغ‌تر از آش می‌شوند.

حریرچی گفت: برخی از الان برای اربعین برنامه ریزی می‌کنند در حالیکه ما شاهدیم فوتی‌های روزانه در عراق مدام رو به افزایش است و همه می‌دانیم که رفت و آمد به عراق در مرزها با چه تراکم جمعیتی و به چه شکل انجام می‌شود، پس همه باید رعایت کنند حتی آن‌هایی که میهمانی‌ها و دورهمی‌هایی برای خوشگذرانی می‌گیرند باید رعایت کنند.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 120213

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =