آخرین اخبار

فرماندار: سیریک هرمزگان ۱۳ میلیارد ریال از بارندگی خسارت دید

بندرعباس - ایرنا - فرماندار سیریک از توابع شرق هرمزگان گفت: این شهرستان در پی بارندگی یک هفته گذشته متحمل ۱۳ میلیارد ریال خسارت شد.

احمد جمال الدینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این خسارت‌ها بیشتر به راه‌ها و ابنیه آنها وارد شده است و موجب تخریب یک دهنه پل و آبنما شده است.

وی اضافه کرد: ۹۰۰ هزار متر مکعب آب هم پشت سه سازه آبخیزداری سیریک، گزان بزین و پگو ذخیره شده است که هر کدام از این سازه‌ها ۳۰۰ هزار متر مکعب ظرفیت ذخیره‌سازی آب دارند.

شهرستان سیریک با ۴۳ هزار و ۷۲۳ نفر جمعیت در فاصله ۱۷۰ کیلومتری بندرعباس واقع شده و تراکم جمعیتی آن ۱۹ و ۶ دهم نفر در هر کیلومتر مربع است.

سامانه مونسون اقیانوس هند از ۲۴ تیر ماه فعالیت خود را در هرمزگان آغاز کرد و در روزهای پایانی هفته گذشته به فعالیت خود در این استان خاتمه داد.

اداره کل هواشناسی هرمزگان و مدیریت بحران استانداری روز گذشته با توجه به فعالیت سامانه تابستانه هشدار سطح نارنجی برای این استان صادر کردند که از امروز تا پایان روز یکشنبه در جو این استان فعال است.

توصیه شده افراد با توجه به پیش بینی وقوع بارش‌های به نسبت سنگین بویژه در ارتفاع‌ها، احتمال طغیان رودخانه‌های فصلی و سیلابی شدن مسیل‌­ها، از قرار گیری در حریم رودخانه‌های فصلی خودداری کرده و از صعود به ارتفاع‌ها و چرای دام در مناطق مرتفع اجتناب شود.

کد خبر 120036

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =