آخرین اخبار

رمزگشایی از یک ابهام بزرگ در رژه کاروان ایران

دبیرکل کمیته ملی المپیک اعلام کرد IOC تغییر طرح لباس ایران در افتتاحیه را نپذیرفته است.

ورزش سه: دبیرکل کمیته ملی المپیک اعلام کرد IOC تغییر طرح لباس ایران در افتتاحیه را نپذیرفته است.

در شرایطی که بعد از رونمایی رسمی از لباس کاروان ایران در افتتاحیه المپیک توکیو، نقدهای فراوانی به این طرح ها وارد شد، نقل قولی از سوی دبیرکل کمیته ملی المپیک چند روز قبل منتشر شد، با این محتوا که قرار است ورزشکاران برای احترام به افکار عمومی با لباس ورزشی در افتتاحیه رژه بروند.

رمزگشایی از یک ابهام بزرگ در رژه کاروان ایران

این در حالی بود که یک روز قبل از افتتاحیه هم اعلام شد که قرار است برای زنان ورزشکار ایرانی لباس رسمی جدیدی به توکیو برسد، اما امروز با شروع افتتاحیه متوجه شدیم ورزشکاران ایرانی نه لباس ورزشی در این مراسم رژه می روند و نه لباس جدیدی در کار است.

برای رفع ابهام های به وجود آمده، با کیکاووس سعیدی تماس گرفتیم. دبیرکل کمیته ملی المپیک در این باره گفت: در روزهای اخیر مذاکراتی با کمیته بین المللی المپیک داشتیم، اما به خاطر اینکه طرح قبلی برای حضور ورزشکاران ایرانی در افتتاحیه تایید شده بود و زمانی برای تغییر وجود نداشت، ورزشکاران ایرانی با همان لباس رسمی که در فرودگاه پوشیده بودند، در مراسم افتتاحیه رژه رفتند.

وی افزود: فکر می کنم کمی هم بی انصافی صورت گرفت چون طرح لباس ورزشکاران از دید خیلی ها زیبا بود. دیدید که امروز هم عکسی از ورزشکاران ایرانی در سایت و اینستاگرام کمیته بین المللی المپیک منتشر شد و مورد توجه همه قرار گرفت.

سعیدی در پایان گفت: هیچ کدام از ورزشکاران ایرانی در روزهای اخیر نسبت به این طرح نقدی نداشتند و اعتراضی صورت نگرفت. به نظرم باید تمرکزمان روی عملکرد ورزشکاران در المپیک باشد چون موضوع لباس به پایان رسیده و خدا را شکر مشکلی هم وجود ندارد.

کد خبر 119894

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =