افزایش شمار جانباختگان سیل در چین

مقامات محلی اعلام کردند که شمار جانباختگان سیل در هنان چین به ۳۳ نفر افزایش یافت.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، خبرگزاری اسپوتنیک امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد تعداد جانباختگان سیل در استان «هنان» چین، به ۳۳ نفر افزایش یافته است و ۸ نفر همچنان مفقود هستند.

بخش خدمات محلی اورژانس هنان گفت: «در حال حاضر ۳۳ نفر جان خود را از دست دادند، ۸ نفر مفقودی اعلام شده است و ۳ میلیون نفر در وضعیت فاجعه‌باری به سر می‌برند.»

پیش از این رسانه‌ها از جان‌باختن ۲۵ نفر و مفقودی ۷ نفر دیگر خبر داده بودند. در حال حاضر ۳ میلیون نفر در ۱۰۳ منطقه به سر می‌برند که به شدت از سیل آسیب دیده‌است و تاکنون ۲۵۶ هزار نفر به مناطق امن منتقل شده‌اند.

این سیلاب براثر باران‌های سیل‌ آسای اخیر در این استان ایجاد شد و به شهر «ژنگجو» مرکز استان هنان، بیشترین ضربه را وارد کرده است. همچنین به دنبال شکسته شدن سدی در ژنگجو سیل وارد متروی شهر شد و امدادرسانان به کمک مسافران گرفتار در سیل شتافتند. در حال حاضر بی‌برقی و فروریختن جاده نیز مزید بر علت شده است.

روز گذشته «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین، اعلام کرد که کشورش با سیل «بسیار خطرناک» روبروست و توضیح داد که مخازن برخی از سدهای منفجر شده، باعث صدمات جدی و خسارات جانی و مالی شده است. او گفت: «کنترل سیل در شرایط بسیار خطرناکی قرار دارد و حوادث به مرحله حساس رسیده‌اند.»

مساحت زمین‌های کشاورزی که از این سیل آسیب دیدند ۲۱۵ هزار هکتار، و خسارت مالی ۱.۲۲ میلیارد یوآن چین تخمین زده شده است. دانشمندان می‌گویند تغییرات آب و هوایی باعث افزایش تغییرات جوی شده است و این تهدید برای دهه‌ها وجود خواهد داشت.

کارشناسان هواشناسی در چین نیز اعلام کردند میزان بارانی که در طی ۳ روز گذشته در «ژنگجو» باریده است، هر ۱۰۰۰ سال یکبار رخ می‌دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 119751

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =