آخرین اخبار

پروژه انتقال آب دریا به استان فارس وارد فاز اجرایی شد + فیلم

گروه استان‌ها - سال‌ها بود که بحث انتقال آب از دریا به استان فارس برای تامین آب مطرح بود اما فراز و فرودهای بسیار داشت تا اینکه این پروژه با لوله‌گذاری به لامرد وارد فاز اجرایی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  شیراز ، زمین‌های تفتیده از گرما، درختانی که از بی‌آبی رنگ و رویی ندارند و چاه‌هایی که دیگر آبی از آنها نمی‌جوشد حکایت مناطق جنوبی استان فارس است. استانی که روزگاری قطب کشاورزی بود و امروز به دلیل خشکسالی نه تنها کشاورزی که دیگر ابعاد اقتصادی‌ش چون صنعت نیز رونقی ندارد. 

سال‌ها بود که بحث انتقال آب از دریا به استان فارس به عنوان یکی از روش‌های مرسوم در دنیا برای تامین آب مطرح بود اما این موضوع طی سال‌های 93 تا 97 دچار چالش‌ها و فراز و فرودهایی بود تا اینکه با تشکیل شورای راهبردی انتقال آب این امر به دغدغه اصلی همه استان با هر نگاه و نگرشی تبدیل شد

امروز همدلی و تعامل میان بخش خصوصی، دستگاه‌های دولتی و عزم جدی نمایندگان مردم در مجلس و از همه مهم‌تر حمایت‌های معنوی و پیگیری‌های نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شبراز سبب شد که عملیات لوله‌گذاری انتقال آب به استان فارس به عنوان گام نخست این پروژه بزرگ آغاز شود. 

آغازی که نتیجه‌اش بازگشت دوباره شادابی به درختان، جاری شدن صدای آب و چرخیدن چرخ صنعت در استان فارس است.

از قدیم این ضرب‌المثل را زیاد شنیده‌ایم که یک دست صدا ندارد، اکنون به عینه می‌بینیم که سال‌ها تلاش فردی نتیجه‌ای نداشت اما تلاش جمعی چند ماهه در استان فارس پس از سال‌ها یکی از مهم‌ترین آرزوهای مردم را محقق کرده و قرار است که آب از خلیج همیشه فارس راهی شهرها و روستاهای استان فارس شود. 

استان فارسی که روزگاری درحسرت برخورداری از آب دریا بود امروز گام نخست رفع این حسرت همیشگی را برداشت. امید است که این عزم و اراده تا پایان راه، تا رسیدن آب به شیراز و دیگر نقاط استان ادامه داشته باشد.

کد خبر 119377

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =