آخرین اخبار

کشف 27 دستگاه غیرمجاز رمز ارز در شهرستان بشرویه

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی، از کشف 27 دستگاه رمز ارز غیرمجاز در شهرستان بشرویه خبر داد.

به ‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن بخشایی" با اشاره به تشکیل اکیپ‌های شناسایی و اقدام قانونی با متخلفان توسط پلیس امنیت اقتصادی، گفت: از یک مشترک صنعتی در شهرستان بشرویه تعداد 27 دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز به قدرت تقریبی 54 کیلووات، معادل مصرف 90 خانوار کشف شده است.

وی با بیان اینکه با تقویت و توسعه راه‌های کشف و ابتکار عمل در شناسایی ماینرهای غیرمجاز میزان کشفیات در حال افزایش است، یادآور شد: هم استانی‌های می‌توانند موارد مشکوک به استفاده از رمز ارز غیرمجاز را به شماره ۶- ۳۲۴۰۰۵۸۵ -۰۵۶ اطلاع داده و تا سقف 20 میلیون تومان از پاداش نقدی بهره‌مند شوند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان با تاکید بر اینکه دستگاه‌های تولید رمز ارز موسوم به ماینر به دلیل مصرف بالای برق باعث ایجاد اختلال در سیستم برق شهری می‌شوند، گفت: استفاده از دستگاه‌های رمز ارز به صورت غیرمجاز در شرایط فعلی کمبود برق در کشور، بزرگترین ضربه به زندگی مردم است و این شرکت به صورت جدی موضوع را پیگیری و رصد می‌کند.

بخشایی در ادامه تصریح کرد: در پی رصدهای اطلاعاتی و افزایش آمار فعالیت‌ دستگاه‌های تولید رمز ارز، شرکت توزیع برق با همکاری دیگر نهادهای اطلاعاتی و همچنین نیروی انتظامی، تمرکز خود را بر جلوگیری از فعالیت این دستگاه‌ها و تامین برق پایدار و کاهش خاموشی ناشی از افزایش بار شبکه گذاشته است.

وی مجموع دستگاه‌های ماینر غیرمجاز کشف شده در استان را 437 دستگاه با قدرت 977 کیلووات عنوان کرد.

کد خبر 119375

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =