آخرین اخبار

قطعی برق و آب مشکلاتی را برای نانوایان اصفهان ایجاد کرد

اصفهان - ایرنا - نایب رییس اتحادیه نانوایان اصفهان گفت: قطعی برق و افت فشار یا قطعی آب در هفته‌های اخیر مشکلاتی را برای نانوایان استان به ویژه شهر اصفهان ایجاد کرده است.

محمد حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قطعی مکرر یا طولانی مدت برق به مدت یک تا ۲ ساعت یا بیشتر ضرر زیادی برای واحدهای نانوایی به همراه دارد و ممکن است به دور ریز شدن مواد اولیه و خمیر آنها منجر شود و نانوایی‌های اصفهان در یک ماه گذشته آسیب زیادی در این بخش دیدند.

وی با اشاره به اهمیت کار نانوایان در تامین یکی از اصلی‌ترین مواد غذایی مردم، اظهار داشت: با توجه به دمای بالای هوا در این روزها اگر قطعی برق طولانی مدت باشد خمیری که برای پخت نان آماده شده، دیگر قابل استفاده نیست.

حسینی با بیان اینکه بیشتر واحدهای نانوایی اصفهان موتور برق ندارند، تصریح کرد: خرید موتور برق در زمان حاضر برای واحدهای نانوایی هزینه بر است و آنها نیازمند تسهیلات بانکی بدون بهره یا با بهره کم برای خرید این تجهیزات هستند.

وی با بیان اینکه حدود یک ماه گذشته که میزان قطعی برق زیاد بود مشکلات بیشتر بود، خاطرنشان کرد: این روزها قطعی برق کمتر شده است.

وی به مشکل آب در واحدهای نانوایی نیز اشاره کرد و گفت: افت فشار یا قطعی آب در برخی از مناطق اصفهان برای تعدادی از واحدهای نانوایی مشکل ساز شد زیرا آنها به آب کافی برای کار خود نیاز دارند و دمای آب مصرفی نباید بالا باشد.

حسینی همچنین به قیمت نان در اصفهان اشاره و اضافه کرد: در زمان حاضر با توجه به مسائل و مشکلات موجود، قیمت تمام شده نان برای نانوا از تعرفه‌های مصوب، بیشتر است و نانوایان خواهان اصلاح قیمت نان هستند.

وی با تاکید بر اینکه در اصفهان تلاش می‌شود خواسته‌های صنفی نانوایان از طریق تعامل و برگزاری جلسه با مسوولان، پیگیری و مرتفع شود، گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته درباره قیمت نان به زودی درباره آن اطلاع رسانی می‌شود.

حدود پنج هزار و ۵۰۰ واحد نانوایی در استان اصفهان فعالیت دارد که حدود یکهزار و ۶۰۰ واحد از آنها در کلانشهر اصفهان مستقر است.

کد خبر 119358

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =