شیائومی در تعقیب سامسونگ/صعود خیره کننده برند تکنولوژی چینی در بازار جهانی

شیائومی عنوان دومین سازنده گوشی‌های هوشمند جهان را به خود اختصاص داده است. همه برندهای دیگر تلفن‌های هوشمند چینی از فروپاشی بین المللی هواوی (به جز آنر) سودمند شده اند.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شیائومی عنوان دومین سازنده گوشی‌های هوشمند جهان را به خود اختصاص داده است. همه برندهای دیگر تلفن‌های هوشمند چینی از فروپاشی بین المللی هواوی (به جز آنر) سودمند شده اند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب و طبق گزارش Canalys، در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱، شیائومی دومین تولید کننده تلفن‌های هوشمند در سطح جهان از نظر فروش بود.

شیائومی اکنون با سامسونگ دومین سازنده بزرگ گوشی‌های هوشمند، جهان در رقابت جدی است. سامسونگ با ۱۹ درصد سهم از بازار همچنان در رتبه اول قرار دارد، اگرچه شیائومی در این مرحله با سهم ۱۷ درصدی در رقابتی واقعاً از گردن نفس می‌کشد.

محموله‌های شیائومی در آمریکای لاتین بیش از ۳۰۰ ٪، در آفریقا ۱۵۰ ٪ و در اروپای غربی ۵۰ ٪ افزایش یافته است. گفته می‌شود، متوسط ​​قیمت فروش آن در هر واحد هنوز ۴۰ ٪ کمتر از سامسونگ و ۷۵ ٪ کمتر از اپل است، اگرچه این شرکت اخیراً دستگاه‌های برتر (بخوانید: گران تر) بیشتری راه اندازی کرده است.

بر اساس این گزارش، هدف شیائومی باید افزایش فروش گوشی‌های برتر این برند، مانند Mi ۱۱ Ultra باشد، اما ممکن است چالش برانگیز باشد، زیرا اوپو  و ویوو نیز  هدف دقیقاً یکسانی دارند و برخلاف شیائومی، به نظر می‌رسد آن‌ها مایل به صرف هزینه‌های زیادی هستند (بیشتر در مورد بازاریابی معمولی).

اگر رشد این برند  با یک سرعت ثابت ادامه یابد، ممکن است شیائومی به خوبی از سامسونگ پیشی بگیرد و در زمان مناسب، به فروشنده شماره ۱ گوشی‌های هوشمند جهان تبدیل شود. اپل در حال حاضر ۱۴ ٪ را در دست دارد.   در حالی که اوپو و ویوو هریک با  ۱۰ ٪، رشدی عالی دارند، هرچند این ارقام در برابر رشد ۸۳ ٪ شیائومی  در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ رقم زیادی نیست.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 118757

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =