رشد بورس به بهبود معیشت مردم کمک می‌کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: امیدوار هستیم با روی کار آمدن دولت آقای رئیسی و انتخاب کابینه‌ای جوان و پرتحرک، شاهد رشد واقعی بازار سرمایه باشیم.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مشرق، علیرضا شهبازی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارزیابی خود از مواضع رئیس جمهور منتخب درباره بورس را مثبت عنوان کرد و گفت: متأسفانه بسیاری از مشکلات موجود در حوزه بازار سرمایه در دولت فعلی و در پی اختلافات بین مدیران اقتصادی به وجود آمد و سبب شد اعتماد مردم از بورس سلب شود.

وی با اشاره به کاهش شدید شاخص بورس در بازار سرمایه در یک سال گذشته، اظهار کرد: با اطمینان خاطری که حجت الاسلام و المسلمین رئیسی داد، بازار به ویژه سرمایه داران حقیقی و خرد جواب مثبت دادند و این سبز شدن بازار در این راستا ارزیابی می شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار امیدواری کرد: امیدوارم با درایت و همدلی که در مجموعه تیم اقتصادی به وجود خواهد آمد، شاهد روند رو به رشد و مثبت بازار سرمایه باشیم تا مردم نیز بیش از پیش به بازار سرمایه سوق پیدا کنند.

وی با اشاره به برنامه های تبلیغاتی رئیس جمهور منتخب در دوران انتخابات، بیان کرد: رئیس جمهور منتخب محور برنامه های خود را اقتصاد عنوان کرده است. رهبر معظم انقلاب در سال های گذشته بارها و بارها مسئولین را به توجه به اقتصاد به ویژه اشتغال و تولید توصیه کردند و حجت الاسلام و المسلمین رئیسی نیز در این راستا توجه ویژه ای دارد.

شهبازی درباره اهمیت تولید تصریح کرد: اگر به تولید در کشور و اقتصاد مقاومتی توجه کنیم، خیلی از مشکلاتی که امروز وجود دارند و مردم نسبت به آن‌ ها دغدغه دارند، مرتفع خواهد شد. یکی از مهم ترین دغدغه های جوانان اشتغال است زیرا در هر خانواده دو یا سه نیروی تحصیل کرده بیکار وجود دارد که اساساً امیدی به آینده ندارند که حتی اقدام به ازدواج کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: امیدوار هستیم با روی کار آمدن دولت آقای رئیسی و انتخاب کابینه ای جوان و پرتحرک، شاهد رشد واقعی بازار سرمایه باشیم که در سایه این رشد، هم به تولید و هم معیشت توجه شود و سامان داده خواهد شد و به این شکل موجب رویکرد و اقبال مثبت مردم به بازار سرمایه می شود.

کد خبر 118201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =