عمارت اقدسیه خانه میراثی و تاریخی نبوده است

مشاور شهردار تهران: عمارت اقدسیه خانه میراثی و تاریخی نبوده است و در بافت مسکونی قرار دارد که طبق ضوابط به فروش گذاشته شده است.

به گزارش تلکسیران،غلامحسین محمدی  افزود: عمارت واقع در بافت مسکونی اقدسیه که معروف به خانه برخی شهرداران پس از انقلاب است، تاریخی و میراثی نیست و طبق ضوابط و رویه‌های قانونی برای فروش در اختیار سازمان املاک قرار گرفته است.
وی ادامه داد: این ملک مسکونی یکی از ملک‌های مازاد و بلااستفاده شهرداری تهران بود که مقرر شد بعد از فروش آن برای تکمیل طرح‌های نیمه تمامی همچون ساختمان بلدیه میدان امام خمینی (ره) و طرح فرهنگی مرکز همایش‌های رازی واقع در برج طغرل شهرری هزینه شود.
مشاور شهردار تهران تصریح کرد: تمامی وسایل داخل این عمارت تحت حفظ به انبار شهرداری انتقال یافته و هیچ گونه از وسایل قیمتی نبوده و تابلوهای نصب شده در این عمارت از تابلوهایی است که مرکز ارتباطات و بخش فرهنگی شهرداری سفارش داده بود و حالا جمع آوری شده و به انبار انتقال یافته است.
محمدی خاطرنشان کرد: عمارت اقدسیه مسکونی بوده و در یک بافت نوساز جدید در منطقه قرار گرفته است و از آن هیچ استفاده‌ای جز مسکونی نمی‌شود و شهرداری هم هیچ کار غیر قانونی انجام نداده است.
کد خبر 11744

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =