عوارض و پیامدهای بی توجهی مردان به زن

اگر شوهرتان بی محلی می کند ابتدا باید علت آن را بدانید سپس با روش های صحیح با او برخورد کنید تا مشکلتان برطرف شود.

بی توجهی مرد به زن

در زندگی زناشویی مشکلات زیادی وجود دارد اما اگر زن و شوهر با یکدیگر همراه و همدل باشند، می توانند به راحتی از مشکلات عبور کنند و زندگی سالم و عاشقانه ای را تجربه کنند. مشکلات زندگی مشترک زمانی پیچیده خواهد شد که مرد و زن نتوانند با یکدیگر ارتباط خوبی برقرار نمایند و یکی از آنها به دیگری توجه نکند و او را نادیده بگیرد. در ادامه به برخی از این علل اشاره خواهیم کرد.

تصویر

بی توجهی مرد به زن ابزاری برای تنبیه

بسیاری از زوجین وقتی دچار اختلاف نظر و یا تعارضی می شوند نمی توانند گفت و گوی اثربخشی با یکدیگر برقرار کنند. آن ها به جای حل کردن کردن مشکلات از راه صحبت و مذاکره تلاش می کنند تا با رفتار سرد خود نشان دهند که از وضعیت موجود ناراضی هستند.

در حالیکه این رفتار به شدت به رابطه زوجین به خصوص زنان آسیب می زند. چرا که زنان در بیشتر موارد علاقه بیشتری به گفت و گو دارند. یک گفت وگوی ساده اما صمیمانه بسیاری از نیازهای عاطفی زنان را برطرف می کند. بی توجهی مرد به زن تنها منجر به ایجاد مشکلاتی همچون نگرانی و افسردگی می شود.

بی توجهی، تعبیری که زنان به اشتباه برداشت می کنند

این مهم است که بدانید لزوما رفتاری که شما از آن به عنوان بی توجهی یاد می کنید از جانب همسرشما همان معنا را ندارد. برای مثال مشکلات و درگیری های اقتصادی و اجتماعی باعث نگرانی و کلافگی در بسیاری از مردان می شود. اما نکته این جاست که بدانید مردان و زنان به شیوه های یکسانی نگرانی های خود را بروز نمی دهند. بسیاری از زنان با نگرانی ها و اضطراب خود به شیوه ای کاملا متفاوت از مردان برخورد می کنند.

هنگامی که زنان دچار این مشکلات می شوند نگرانی ها و افکار منفی خود را به رشته کلام درمی آورند و در واقع آن را با دیگران در میان می گذارند این امر به کاهش اضطراب در آن ها بسیار کمک می کند. در حالیکه مردان کمتر از زنان از این راهبرد استفاده می کنند. آن ها کمتر می توانند در مورد موضوعات نگران کننده صحبت کنند. این درون ریزی فشارها و مشکلات می تواند به رفتارهایی آسیب زا نظیر کشیدن سیگار، افزایش پرخاشگری و .. بیانجامد. کم حرفی و گوشه گیری مردان نیز می تواند از جمله مشکلاتی باشد که درجریان درون ریزی مشکلات و فشارهای محیطی برای آن ها اتفاق می افتد. در حالیکه این رفتارهای آن ها از سوی زنان تحت عنوان بی توجهی برداشت شده و منجر به آزردگی خانم ها می شود. لازم است که زوجین با درک متقابل نیازهای یکدیگر، در رفع این سوءبرداشت ها گام بردارند.

تصویر

نبود صمیمیت در رابطه علتی برای بی توجهی مرد به زن

یکی از بخش های مهم یک ارتباط سالم وجود صمیمیت میان افراد است. صمیمیت به این معناست که شما بتوانید رابطه دوستانه ای با همسر خود برقرار کنید. در مورد مشکلات خود بدون ترس از قضاوت، با یکدیگر وارد گفت و گو شوید و اوقات مشترک لذت بخشی را در کنار یکدیگر تجربه کنید.

بسیاری از زوجین در برقراری رابطه صمیمانه دچار مشکل هستند. یکی از موانع بر سر راه این موضوع نداشتن درک و شناخت عمیق از سلایق وعلایق یکدیگر است. بسیاری از زنان و مردان تلاشی برای این که علایق مشترکی پیدا کنند انجام نمی دهد. بسیاری از زنان اصلا به این موضوع اهمیت نمی دهند که ممکن است خیلی از مسائلی که ساعت ها برای آن وقت می گذارند اصلا برای مردان جذاب نباشد. به جای شکایت دائمی در این موقعیت ها از بی توجهی همسر، می توان تلاش کرد تا علایق مشترکی را پیدا کنید و ساعاتی را که با یکدیگر می گذرانید بیشتر به بحث در مورد مسائلی اختصاص دهید که برای هردوی شما جذاب باشد وهردوی شما را مشتاقانه در آن گفت وگو درگیر کند

عواقب و پیامدهای بی توجهی مرد به زن

همان گونه که ذکر شد نبود تفاهمات، زمینه ها وعلایق مشترک، فقدان صمیمیت و مشکلات اقتصادی-اجتماعی منجر به رفتار سرد مردان در ارتباط با همسر می شود. این رفتارها در دراز مدت می تواند عواقب بسیار خسارت باری برای زندگی مشترک زوجین داشته باشد که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

کمبودهای عاطفی و خیانت در زنان

در بررسی رفتارهای خیانت آمیز که از طرف زنان اتفاق می افتد اکثرا بی توجهی و کمبودهای عاطفی را به عنوان عامل اصلی تاثیرگذار بر این موضوع مطرح می کنند. گاهی وقت ها یک درد ودل ساده، یک گفت وگوی صمیمانه می تواند دوام و پایداری زندگی شما را تضمین کند. این مسئله بسیار اهمیت دارد که بدانید بسیاری از خیانت ها از یک دردودل یا دریافت توجهات کوچک از جانب شخص سوم آغاز می شود. درواقع خلا عاطفی مشکل بسیار بزرگی است که می تواند رابطه زناشویی شما را به شدت تحت تاثیر آسیب های اجتماعی قرار دهد.

تصویر

کاهش کیفیت فرزندپروری

یک مادر هنگامی که نتواند در وهله اول ارتباط عمیق و سالمی با همسر خود برقرار کند، احتمال اینکه در فرزندپروری خود نیز دچار مشکل و چالش های زیادی شود در او افزایش می یابد. در حقیقت بسیاری از زنان آن توجه دریافت نشده از همسر را مدام از فرزندان خود طلب می کنند. این مسئله منجر به محبت و محافظت کنندگی های افراطی از جانب این مادران می شود که مسلما آثار بسیار مخربی بر فرزندان نیز خواهد داشت.

فرزندان این مادران با احتمال بیشتری با مشکلاتی نظیر وابستگی بیش از حد به مادران، ناتوانی در شکل دادن هویت مستقل، احساس خشم و گسست عاطفی نسبت به پدر مواجه می شوند.

افسردگی

هنگامی که زنان از جانب مردان توجه کافی دریافت نمی کنند دائما خود را مورد ارزیابی قرار می دهند. آن ها ممکن است که مدام به این فکر کنند که زیبا یا دوست داشتنی نیستند. اگر زنانی که با این مسئله مواجه می شوند حساسیت بالایی نسبت به طرد داشته باشند یا تصویری که از خود در ذهن دارند، به شدت تحت تاثیر مورد پسند واقع شدن توسط همسر قرار داشته باشد، با دیدن بی توجهی از جانب همسر به احتمال بیشتری دچار افسردگی می شوند.

با توجه به همه مسائلی که گفته شد و اهمیت داشتن ارتباط سالم بین زوجین، اگر شما در این زمینه با سوال یا چالش هایی مواجه شده اید بهتر است هرچه زودتر برای رفع مشکلات خود اقدامی انجام دهید. کمک گرفتن از زوج درمانگرها تاثیر بسیار زیادی در بهبودی ارتباط شما و همسرتان خواهد داشت.

کد خبر 117237

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =