چالش مهران مدیری در نقش «دایی انگلیسی»!

خراسان نوشت: مهران مدیری در سریال «خاتونِ» تینا پاکروان به نام «دایی جون انگلیسی» شخصیتِ اصلی معرفی شده است.

مهران مدیری در یک سال گذشته، روزهای پرکاری را سپری کرده است. او سریال «دراکولا» را کارگردانی کرده، در سریال «خاتون» به کارگردانی تینا پاکروان حضور داشته و مسابقه «دورهمی» را ضبط کرده است. مدیری این روزها با «دورهمی» و «دراکولا» همزمان در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی دیده می‌شود و سریال تینا پاکروان با بازی او در راه این شبکه است. بازی در این مجموعه از چند جهت برای مهران مدیری تجربه متفاوتی به حساب می‌آید.

بازی در سریال‌هایی به کارگردانی خودش

مهران مدیری تا به حال در شبکه نمایش خانگی سریال‌های کمدی مختلفی را کارگردانی کرده و در این سریال‌ها به عنوان بازیگر نیز حضور داشته است. مدیری در سینما با کارگردانان خوش‌سابقه و مختلفی همکاری کرده است، اما در شبکه نمایش خانگی برخلاف سینما، معمولا در سریال‌های خودش به عنوان بازیگر جلوی دوربین رفته و در سال‌های گذشته تنها با سامان مقدم در فصل سوم مجموعه «قلب یخی» به عنوان بازیگر همکاری داشته است. او سال ۹۰ در این سریال ایفای نقش کرد و برای اولین بار در سریال شبکه نمایش خانگی کارگردان دیگری غیر از خودش جلوی دوربین رفت. مهران مدیری در تلویزیون هم شرایط مشابهی داشت  و از زمانی که فعالیتش را رسما در زمینه کارگردانی آغاز کرد، تنها در سریال «دردسرهای والدین» اثر مسعود نوابی و محصول سال ۸۰ ایفای نقش کرد. دیگر تجربه‌های او به عنوان بازیگر، بازی در سریال‌هایی به کارگردانی خودش بوده است.

همکاری ناموفق با سامان مقدم

سریال «دردسر والدین» جزو آثار خاطره‌انگیز و محبوب تلویزیون است، اما مجموعه «قلب یخی» دستاوردی برای مهران مدیری در شبکه نمایش خانگی نداشت و به تجربه‌ای ناموفق در کارنامه او و دیگر ستاره‌های سریال تبدیل شد. با سابقه‌ای که مدیری به عنوان بازیگر در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی داشته، حضور در سریال «خاتون» به کارگردانی تینا پاکروان، تجربه‌ای نسبتا تازه برای او به حساب می‌آید که در سال‌های فعالیتش چندان تکرار نشده است. مدیری با نقش‌آفرینی در سریال «خاتون»، پس از تقریبا ۹ سال در سریال کارگردان دیگری بازی کرده است. او در این سریال گریم متفاوتی دارد و ممکن است با این مجموعه بتواند توجه مخاطبان را به خود جلب کند.

ادامه حضور در شبکه نمایش خانگی با «خاتون»

مهران مدیری از ابتدای امسال با «دراکولا» به شبکه نمایش خانگی آمد و هم‌اکنون با این مجموعه دیده می‌شود. مدیری همزمان با سریالش، در تلویزیون نیز مسابقه «دورهمی» را روی آنتن دارد. مجموعه «دراکولا» کم‌کم رو به پایان است، اما سریال «خاتون» به‌زودی منتشر خواهد شد و حضور مدیری در شبکه نمایش خانگی با این مجموعه ادامه پیدا خواهد کرد. هنوز مدت زیادی از آغاز پخش مسابقه «دورهمی» نگذشته است و به احتمال زیاد این مسابقه تا پیش از محرم ادامه خواهد داشت. مدتی است تبلیغات مجموعه «خاتون» هم شروع شده و به زودی این سریال در شبکه نمایش خانگی منتشر می‌شود، در این صورت حضور همزمان مدیری در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی حالا حالاها ادامه خواهد داشت. مهران مدیری فیلم «درخت گردو» اثر محمدحسین مهدویان را نیز آماده اکران در سینما دارد که فعلا تکلیف اکران آن مشخص نیست. قرار بود این فیلم به همراه کمدی «دینامیت» که این روزها روی پرده سینماست اکران شود، اما در نهایت سازندگان «درخت گردو» از نمایش این فیلم منصرف شدند.

جزئیات تازه از نقش مهران مدیری

قصه سریال «خاتون» از سال ۱۳۲۰ شروع می‌شود و داستان حول محور شخصیتی به نام «خاتون» با بازی نگار جواهریان می‌چرخد. همسر این کاراکتر «شیرزاد ملک» با بازی اشکان خطیبی شخصیتی نظامی است و خاتون از عملکرد ارتش در مقابل اشغال ایران توسط متفقین در جنگ جهانی دوم ناراحت است. در ادامه سریال، اتفاقاتی رخ می‌دهد و وضعیت خانواده اصلی قصه در این دوران تغییراتی می‌کند. مهران مدیری نقش «جهانگیر روزبه» دایی خاتون را برعهده دارد. این کاراکتر که یک تاجر ثروتمند است و در هتل زندگی می‌کند، جزو شخصیت‌های مثبت سریال است و کاراکتری شوخ‌طبع و خوش‌مشرب دارد. جهانگیر روزبه که به عنوان «دایی جون انگلیسی» شخصیت خاتون معرفی شده، با انگلیسی‌ها و روس‌ها ارتباط دارد، اما جاسوس نیست و اتفاقا تا حدی نیز فرد وطن‌دوستی محسوب می‌شود. مهران مدیری تا به حال در سریال تاریخی بازی نکرده و حضور در «خاتون» تجربه تازه‌ای در کارنامه اوست. علاوه بر این، نقشی که مدیری در سریال بازی کرده، ویژگی‌های جذاب و متفاوتی نسبت به دیگر نقش‌هایی دارد که تا به حال ایفا کرده است. از آن جایی که نقش او، شخصیت سرخوش و طنازی است، در نتیجه مهران مدیری انتخاب مناسبی برای این کاراکتر بوده و انتظار می‌رود در «خاتون» شاهد بازی خوبی از او باشیم.

۵۸۲۵۹

کد خبر 117180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =